امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15724
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۷
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنان 24»،‌ «یوسف القرضاوی» رئیس آنچه اتحادیه جهانی علمای مسلمانان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنان 24»،‌ «یوسف القرضاوی» رئیس آنچه اتحادیه جهانی علمای مسلمانان نامیده می‌شود در واکنش به نامه اعتراض آمیز دمشق به شورای امنیت و سازمان ملل از جهاد علیه حکومت سوریه حمایت کرد.

روز گذشته وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که در دو نامه جداگانه به شورای امنیت و سازمان ملل به فتواهای قرضاوی و برخی که خود را علما و شیوخ مسلمانان می‌نامند، اعتراض کرده و تأکید کرده که فتواها، احکام و بیانیه‌های تکفیری که این افراد در حمایت از تروریسم صادر می‌کنند عامل اصلی تحریک و فتنه انگیزی در سوریه است.

قرضاوی در واکنش به این پیام با متهم کردن حکومت سوریه به تجاوز و قتل اهل سنت در سوریه گفت: ما حق داریم در سوریه جهاد کنیم، ای امت اسلامی ننگ بر شما اگر برادرانتان را در سوریه رها کنید.

این در حالی است که گروه های جهادی سلفی در سوریه دست به قتل عام وحشیانه حامیان حکومت و یا شیعیان این کشور می‌زنند و از تجاوز و شکنجه و قتل کودکان، زنان و مردان ابایی ندارند.

از سوی دیگر قرضاوی تظاهرات مسالمت آمیز مردم مصر را محکوم کرد و شرکت در اعتراضات  30 ژوئن آینده را حرام دانست و «محمد مرسی» را ولی امر مسلمان خطاب کرد.

هرچند که این نخستین بار نیست که رئیس اتحادیه علمای مسلمان موضعی دوگانه در قبال تحولات منطقه اتخاذ می‌کند وی قیام  مردم بحرین را فتنه خوانده و از مردم ترکیه نیز خواسته در کنار حکومت باقی بمانند و دست از اعتراضات خود بردارند.
انتهای پیام/ر
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار