امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157245
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۵۰
تعداد بازدید: 442
والله مثل کسی است که در خدمت رسول خدا(ص) با شمشیرش جهاد کرده باشد و بار سوم فرمود: بلکه به خدا قسم همچون کسی است که در خیمه رسول خدا(ص) شهید شده باشد.

به گزارش پیروان موعود؛دلیل بر دو مکرمت فوق روایتی است ک در مجمع البیان از حارث بن المغیره آمده که گفت: در محضر ابوجعفر باقر(ع) بودیم، فرمود: آنکه از شما این امر را شناخته و منتظر آن باشد و خوبی را در آن ببیند. مانند کسی است که به خدا قسم در رکاب مهدی(ع) با شمشیر خود جهاد کرده باشد.

سپس فرمود: بلکه والله مثل کسی است که در خدمت رسول خدا(ص) با شمشیرش جهاد کرده باشد و بار سوم فرمود: بلکه به خدا قسم همچون کسی است که در خیمه رسول خدا(ص) شهید شده باشد.

می گویم: وجه استشهاد اینکه دعا کننده برای تعجیل مولی صاحب الزمان از جمله مصادیق این عنوان است. چون از آثار انتظار دعا کردن به زبان می باشد.

و نیز در تفسیر البرهان از حسن بن ابی حمزه از پدرش ابو حمزه است که گفت: به حضرت ابی عبدالله صادق(ع) عرضه داشتم: فدایت شوم سنم بالا رفته است و استخوانم سست گشته و مرگم نزدیک شده است و می ترسم پیش از آنکه این امر (حکومت شما) را دریابم مرگم فرا رسد. فرمود: ای ابو حمزه هر که به ما ایمان آورد و حدیث ما را تصدیق کرد و به انتظار دوران ما نشست مانند کسی است که زیر پرچم قائم ما کشته شود بلکه به خدا سوگند زیر پرچم رسول خدا به شهادت رسد.

می گویم: پوشیده نیست که هر کس با نیت پاک برای تعجیل ظهور مولایش دعا کند و نصرت حضرتش را بر دشمنان خواستار باشد مصداق این عنوان خواهد بود و به این فایده بزرگ نایل خواهد شد.

منبع:مکیال المکارم

آخرین اخبار
پربازدید ها