امروز : یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 23
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157282
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۶
تعداد بازدید: 222
به گزارش«پیروان مــوعــود»، یک منبع نظامی در جبهه‌های حومه دمشق گفت نیروهای ارتش، منطقه الفضائیه و هفت نقطه در اطراف مرج ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، یک منبع نظامی در جبهه‌های حومه دمشق گفت نیروهای ارتش، منطقه الفضائیه و هفت نقطه در اطراف مرج السلطان در غوطه شرقی را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کردند، نیروهای ارتش با پوشش توپخانه‌ای سنگین و در یک حمله غافلگیرکننده، به این موفقیت دست یافتند.

این منبع نظامی افزود گروه‌های مسلح فعال در این مناطق تحت فرماندهی جبهه النصره قرار دارند که مشمول آتش بس کنونی در سوریه نمی‌شوند.

این منبع افزود این منطقه پیش از سیطره گروه‌های تروریستی، محل استقرار دستگاه‌های پخش ماهواره‌‌ای شبکه‌های تلویزیونی سوریه بود، نیروهای ارتش پس از آزادسازی این منطقه به برچیدن دوربین‌ها و انفجار تونل‌های اطراف آن دست زدند.

به گفته این منبع، عملیات نیروهای ارتش در این منطقه به هلاکت 17 تروریست جبهه النصره که برخی از آنها ملیت خارجی داشتند، منجر شد. همچنین در عملیات ارتش سوریه در محور مرکز کشاورزی، 12 تروریست از جمله یک تروریست سعودی‌الاصل ملقب به  الجزار کشته شدند.

خبر دیگر این‌که گروه‌های تروریستی تکفیری همچنان شهرک‌های محاصره شده کفریا و الفوعه در حومه ادلب را با خمپاره و تک تیراندازهای خود هدف قرار می‌دهند، این در حالی است که گروه موسوم به حرکه احرارالشام در ظاهر توافق آتش بس را امضا کرده است. منابع محلی در این شهرک‌های مقاوم که در محاصره شدید گروه‌های تروریستی تکفیری قرار دارند،تاکید کردند که حملات تروریست‌ها به شهید و زخمی شدن شماری از مردم طی هفته جاری منجر شده در حالی که جامعه به اصطلاح بین المللی در برابر این اقدامات تروریستی و نقض آتش بس سکوت کرده است.

به گفته این منابع، افراد مسلح فعال در شهرک بنش در نزدیکی کفریا و الفوعه تونل‌هایی را به سمت الفوعه از سمت مدرسه ممدوح شعیب و از سمت دیرالزغب با هدف حمله به این شهرک‌های محاصره شده حفر کرده‌اند. طرف‌های ذیربط خواستار تسریع برای نجات مردم این شهرک‌ها از محاصره تروریست‌ها و پایان دادن به رنج و سختی‌ آنها شده‌اند.

در سمت شمال سوریه، جاده دمشق به حلب که از خناصر می‌گذرد، پس از 10 روز نبرد سنگین ارتش سوریه با تروریست‌های داعشی و جبهه النصره به طور کامل امن شده است. یک منبع میدانی گفت 25 کیلومتر از این جاده امن شده و ارتش توانسته است به سمت الرقه در شرق پیشروی کند.

این منبع افزود تروریست‌های داعشی با بیش از 20 خودروی بمب‌گذاری شده برای اشغال این جاده تلاش کردند که خسارت‌های زیادی به آن وارد کردند که بازگشایی این جاده را به تاخیر انداخت.

این در حالی است که نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت توانستند طی یک عملیات ویژه پیکرهای شهدای مقاومت از جمله علی فیاض از فرماندهان حزب الله را در اطراف خناصر به مواضع خود منتقل کنند.

آخرین اخبار