امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157326
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 365
به گزارش«پیروان مــوعــود»، عبد ربه منصور هادی،‌ رئیس جمهوری فراری یمن در مصاحبه با روزنامه "عکاظ" عربستان اعلام کرد: اولین کاری که ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، عبد ربه منصور هادی،‌ رئیس جمهوری فراری یمن در مصاحبه با روزنامه "عکاظ" عربستان اعلام کرد: اولین کاری که پس از آزادی صنعا در پیش خواهم گرفت، برگزاری نشست کمیته هیات ملی برای بررسی پیشنویس قانون اساسی است. این کمیته با حضور 85 تن از چهره‌های سراسر یمن برای بررسی اولیه پیش نویس قانون اساسی، تشکیل و برای بازنگری به مردم ارائه شده و پس از آن همه‌پرسی در مورد این قانون اساسی و در نهایت انتخابات برگزار خواهد شد و یمن را به رئیس جمهور منتخب تسلیم خواهم کرد و البته هرگز خودم در هیچ انتخاباتی کاندید نخواهم شد و تنها ناظر این جریان خواهم بود.

هادی در پاسخ به سوالی درباره بررسی پیوستن یمن به شورای همکاری خلیج فارس در آینده گفت: سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان با این امر به شرط عدم حضور حوثی‌ها و علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن موافقت کرد.

وی در ادامه درباره خواسته‌های جنبش جدایی‌طلب جنوب یمن گفت: آنها به دنبال یک جدایی منظم هستند و حقیقت آن است که واحد پول، پرچم و کشور یکی است اما زمانی که اقلیم‌هایی در قالب یک دولت فدرال باشد، موفق خواهند شد.

رئیس جمهور فراری یمن درباره دولت مورد نظرش گفت: می‌تواند بر پایه چهار، پنج و یا حتی شش اقلیم باشد اما تا این لحظه سه اقلیم وجود دارد و بدون یک دولت فدرال امکان برپایی ساختاری در یمن و یا توسعه آن وجود ندارد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها