امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157355
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 345
سردار فرجی
به گزارش «پیروان مــوعــود» ، سردار مهدی فرجی شامگاه چهارشنبه در مسجد فاطمه الزهرا (س) شهرک مدنی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور را ...

سردار فرجی

به گزارش «پیروان مــوعــود» ، سردار مهدی فرجی شامگاه چهارشنبه در مسجد فاطمه الزهرا (س) شهرک مدنی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور را مدیون شهدا هستیم اظهار کرد: ما نسبت به تک تک شهدا مسئولیم و باید وظایفمان را نسبت به آن‌ها درست انجام دهیم.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع خطر نفوذ و حساسیت این امر گفت: ما در عملیات کربلای چهار 9 ماه کار عملیاتی انجام دادیم و در نهایت یک نفوذی همه چیز را به هم زد.

فرمانده تیپ پیاده 32 انصارالحسین (علیه السلام) در همدان خاطرنشان کرد: پس از آن عملیات کربلای 5 تنها با 17 روز فاصله انجام شد و عملاً کار اطلاعاتی زیادی انجام نشد ولی باید با همه سختی‌ها انجام می‌شد.

وی یکی از دلایل مهم کمک به سوریه را اتفاقات عملیات کربلای 5 برشمرد و افزود: در عملیات کربلای 5 مهمات ما تمام شد و دستمان کاملاً خالی بود که از قرارگاه تماس گرفته شد و به ما گفتند به دزفول بروید، به محض رسیدن ما مهمات در پنج هواپیمای باری توسط وزیر دفاع سوریه به ایران آمد و به دست ما رسید.

فرجی اظهار کرد: کربلای 5 یک از سخت‌ترین روزهای رزمنده‌های ایران بود زیرا اغلب کسانی که در این عملیات نقش داشتند، شهید یا مجروح شدند، چراکه در این عملیات 20 میلیون گلوله سبک و سنگین به سمت ایران شلیک شده است.

وی تأکید کرد: البته معتقدم کمک‌های ما به سوریه تنها به خاطر جبران آن روزها نیست، بلکه برای خودمان است، زیرا اگر در آنجا نمی‌جنگیدیم باید طبق نقشه‌ دشمن باید در پاسگاه «همه‌کسی» با داعشی‌ها می‌جنگیدیم.

فرمانده تیپ پیاده 32 انصارالحسین (علیه السلام) همدان با بیان اینکه این روزها بعضی از نادان‌ها می‌گویند که شهدای مدافع حرم برای پول به سوریه می‌روند، اظهار کرد: به کسانی که از این حرف‌ها را می‌زنند بگویید «اگر راست می‌گویید؛ شما هم بروید»!

وی با اشاره به شهید مرتضی ترابی کمال به عنوان یکی از شهدای مدافع حرم در همدان افزود: او پس از 30 سال خدمت، فرماندهی گردان‌های الی بیت المقدس شهرستان بهار را به عهده گرفت و و خود را وقف انقلاب و اسلام کرده بود آیا این شخص برای پول رفته بود؟

فرجی با بیان اینکه شهید ترابی کمال بعد از شهادت شهید همدانی آرام و قرار  نداشت و پیگیر رفتن بود، تأکید کرد: این شهید بزرگوار همه اموالش را قبل رفتن تقسیم کرده بود؛ آیا چنین شخصی برای پول به سوریه می‌رود؟

وی در ادامه از سید میلاد مصطفوی که در سن جوانی به عنوان مدافع جرم به سوریه رفت و شهید شد،سخن راند و گفت: شهید مصطفوی همشهری شهید ترابی کمال بود و قبل از رفتن مطمئناً در کنار هم بوده‌اند.

فرمانده تیپ پیاده 32 انصارالحسین (علیه السلام) همدان ادامه داد: وجود شهید ترابی با سن بالا و شهید مصطفوی با سن کم به عنوان شهدای مدافع حرم، نشان از این دارد که نسل سوم و چهارم ما، دفاع مقدس را به خوبی شناخته‌اند.

وی ادامه داد: معتقدم نسل اولی‌ها نیز همچون شهیدهمدانی‌ها و شهیدترابی‌ها در کنار نسل سوم و چهارم‌ انقلاب در یک جبهه و در مقابل کفر و استکبار می‌ایستند.

فرجی با بیان اینکه ما در سینه حرف برای گفتن زیاد داریم ولی اجازه گفتن نداریم، اضافه کرد: خیلی درد در این سینه است چیزهایی می‌دانیم که شما نمی‌دانید؛ ما حامی وحدتیم و برای همه احترام قائلیم؛ دعا می‌کنیم مجبور نشویم روزی این حرف‌ها را بازگو کنیم.

وی در ادامه به بیقراری فرزندان کوچک شهدای مدافع حرم همدان برای دیدن پدرانشان اشاره کرد و گفت: تا قبل از اینکه این عزیزان با رهبر معظم انقلاب، دیدار کنند بیقراری می‌کردند؛ هر وقت به دیدارشان می‌رفتیم، کارشان فقط گریه بود ولی پس از دیدار با حضرت آقا آرام شده‌اند.

فرمانده تیپ پیاده 32 انصارالحسین (علیه السلام) همدان در ادامه از نقش شهید همدانی در سوریه سخن راند و افزود: وقتی شهید همدانی به سوریه می‌رفت تنها به اندازه انگشتان در اطرافیانش نیرو داشت و همه به او می‌گفتند «دست تو خالی است و احتمال به نتیجه رسیدنت کم است» ولی او در جواب گفت: «حضرت آقا دستور داده و باید عمل کنیم».

وی تصریح کرد: این در حالی بود که وقتی شهید همدانی به شهادت رسید 145 هزار نفر نیرو تربیت کرده بود و با کمک خداوند و اهل بیت(علیهم السلام) و به لطف تلاش‌های ایشان، ما امروز در سوریه نیاز به نیرو نداریم و آنچه که نیاز مبرم امروز سوریه است کمک‌های مالی است.


آخرین اخبار
پربازدید ها