امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157384
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۵۸
تعداد بازدید: 327
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «شیخ همام حمودی» عضو هیئت رئیسه پارلمان عراق تصمیم وزیران کشور اتحادیه عرب مبنی بر تروریستی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «شیخ همام حمودی» عضو هیئت رئیسه پارلمان عراق تصمیم وزیران کشور اتحادیه عرب مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله را خدمتی مجانی به رژیم صهیونیستی دانست.
وی در بیانیه‌ای گفت که حزب الله نماینده اراده ملی پویا است و وجود این حزب حقی طبیعی است.
حمودی تروریستی خواندن حزب الله را محکوم کرد و از نادیده گرفتن جنایتهای رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و لبنان و سوریه از سوی دولتهای عربی ابراز تأسف کرد.
وی تاکید کرد کرد که حزب الله یکی از قوی‌ترین قطب‌های موازنه قدرت در منطقه است و هرگونه تلاش برای نادیده گرفتن این حقیقت دولتهای منطقه را به سمت هرج و مرج بیشتر و خشونت پیش‌ می‌برد.
عضو هیئت رئیسه پارلمان عراق از همه گروههای زنده در جهان خواست که در کنار حزب الله و حق ملت لبنان در مقاومت بایستند.
حمودی از مواضع شجاعانه و مسئولانه «محمد سالم الغبان» وزیر کشور عراق در مخالفت با رأی دادن به بیانیه وزیران کشور اتحادیه عرب در تونس قدردانی کرد.
مجلس اعلای اسلامی عراق تروریستی خواندن حزب الله را محکوم کرد
مجلس اعلای اسلامی عراق تصمیم شورای همکاری خلیج فارس و وزیران کشور اتحادیه عرب علیه حزب الله را محکوم کرد و این تصمیم را به ضرر جو همزیستی مسالمت‌آمیز دانست.
در بیانیه مجلس اعلای اسلامی عراق آمده است که تصمیم وزیران کشور اتحادیه عرب مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله تصمیمی عجیب و غافلگیر کننده بود. این تصمیم به ضرر همزیستی مسالمت‌آمیز بویژه در این اوضاع حساسی است که امت و منطقه در آن به سر می‌برند.
مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به تلاشها و جانفشانی‌های حزب‌الله در مقاومت در برابر ظلم و ستم و نقش ملی آن در دفاع از لبنان افزود: ما امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت و تقویت انسجام و نزدیکی نیاز داریم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم و برای هموار کردن راههای مثبت به سوی تحقق حل و فصلی تاریخی که امت عربی و منطقه ملتهب ما به آن نیاز دارد، تلاش کنیم.
در ادامه این بیانیه آمده است که مواضع حزب الله در لبنان و حمایت از مبارزه ملت فلسطین و کمکهای حزب الله به مسائل ملی و آزادیبخشی مایه افتخار این حزب است.
مجلس اعلای اسلامی عراق افزود که حزب الله از ثروتهای امت به شمار می‌رود که می‌تواند امنیت و صلح و پیشرفت را تقویت کند.
شورای همکاری خلیج فارس و وزیران کشور اتحادیه عرب در تازه ترین اقدام خود علیه محور مقاومت حزب‌الله را یک سازمان تروریستی معرفی کردند.
«عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیر کل شورای مذکور ادعا کرده است که کشورهای عضو این شورا این تصمیم را به‌خاطر آنچه اقدامات خصمانه جنبش حزب‌الله خواند، اتخاذ کرده‌اند.
وی در ادعاهای خود حزب‌الله را به مواردی چون تلاش برای جذب جوانان این کشورها جهت اجرای اقدامات تروریستی، قاچاق سلاح و مواد منفجره، فتنه‌انگیزی و تحریک به هرج و مرج و به طور کلی خشونت و نقض آشکار حاکمیت، امنیت و ثبات این کشورها متهم کرده است.

انتهای پیام/ .

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: حزب الله ,لبنان
آخرین اخبار