امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15739
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۴
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه کتابخانه دیجیتال نور (www.noorlib.ir) وابسته به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه کتابخانه دیجیتال نور (www.noorlib.ir) وابسته به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) در سال 1385 و با هدف دسترسی مخاطبان به کتاب‌ها و منابع در موضوعاتی مانند علوم قرآن و تفسیر، علوم حدیث، تاریخ، فقه و حقوق، اصول، اخلاق و عرفان، فلسفه، جامعه شناسی و... راه اندازی شده است.

این پایگاه دارای قابلیت‌های منحصر به فرد پژوهشی است. محققان و پژوهشگران می‌توانند با عضویت در این پایگاه به صورت به مطالعه کتاب‌های مورد علاقه خودتان بپردازید و چنانچه افراد عضو پایگاه مجلات تخصصی نور(نورمگز) باشند با همان نام کاربری و رمز عبور می‌توانند از کتابخانه دیجیتال نور بهره ببرند.

کتابخانه دیجیتال نور هم اکنون بیش از 6250 عنوان مشتمل بر حدود 13000 جلد کتاب است که روزانه بر تعداد کتاب های آن افزوده می‌شود. طرح گرافیکی این پایگاه تغییر کرده است و اطلاعات موجود در متن کتاب‌ها و پاورقی‌ها به روز رسانی شده است.

پایگاه کتابخانه دیجیتال همچنین در نظر دارد نسخه دو پایگاه و بهینه سازی هرچه بهتر پایگاه را طراحی کند و قفسه شخصی و امکان دریافت خروجی توسط کاربران را بهینه سازی کند.  بهینه سازی نمایش متن کتاب و ابزارهای پژوهشی آن، اصلاح اطلاعات کتاب شناسی، راه اندازی نسخه عربی پایگاه و ارتباط منسجم با کاربران پایگاه از دیگر اقداماتی است که این پایگاه  به منظور کسب جایگاه ویژه میان پایگاه‌های کتابخانه‌ای کشور و جهان اسلام عملیاتی کند.

به گزارش فارس، گروه پایگاه کتابخانه دیجیتالِ مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور در ایجاد بستر لازم در جهت تسهیل دسترسی کاربران به منابع و کتاب، این پایگاه توانست در سال 91  در ششمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال (آبان 91) برای نخستین بار حائز کسب نشان زرّین و لوح افتخار برترین پایگاه کتابخانه ای کشور شود. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها