امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1574
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 246
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه رونمایی از سند برنامه درسی ملی ایران در جمع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه رونمایی از سند برنامه درسی ملی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که «در این روزهای پایانی دولت، چه برنامه یا خبر خوشی برای فرهنگیان دارید؟»، گفت: ما هر چه هدیه برای معلمان داریم چه در روز معلم و چه روز غیر معلم، اعلام می‌کنیم. 

وی در خصوص زمان اعمال افزایش 25 درصدی حقوق فرهنگیان بیان کرد: این افزایش حقوق اعمال شده است و با حقوق فروردین پرداخت می‌شود.

* وزیر آموزش و پرورش: چه سؤالات سختی می‌پرسید

حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که «چه زمانی درباره انتخابات، اعلام رسمی می‌کنید؟»، افزود: چه سؤالات سختی می‌پرسید.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه «چه تضمینی دارید که سند برنامه درسی اجرایی می‌شود؟»، گفت: همانطور که می‌بینید، ریل گذاری‌ها انجام شده است و من فکر می‌کنم به لطف خداوند این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و آموزش و پرورش در مسیر قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «اگر وزیر بعدی این مصوبات را اجرا نکند، چه می‌شود؟»، ادامه داد: وزیر بعدی هر کسی هم که باشد، شورای عالی انقلاب فرهنگی که هست؛ شورای عالی آموزش و پرورش هم که هست؛ قانون هم هست و او باید قانون را اجرا کند.

وی در پاسخ‌ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش کسری بودجه دارد؟»، افزود: زمانی می‌توانیم اظهارنظر کنیم که بودجه قطعی شود.

* آزمون برای تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی

حاجی‌بایایی در خصوص پرداخت افزایش حقوق فرهنگیان و امکان کسری بودجه، نیز گفت: دولت گام‌هایی را برداشته است و خودش پیش‌بینی‌های آن را دارد و ما فقط مجری هستیم.

وی در خصوص وضعیت پیش‌دبستانی اظهار داشت: دوره پیش‌دبستانی، اداره‌کل شد و فعالیت‌ها در سه محور انجام می‌شود؛ محور معاونت ابتدایی که سیاست‌ها را تعیین کرده و نظارت می‌کند؛ سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کتاب و محتوا را آماده می‌کند و سازمان مشارکت‌ مردمی نیز کارهای اجرایی را انجام می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: امسال برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم و با توجه به مصوبه‌ای که مجلس داشت و نگرانی‌ مربیان پیش‌دبستانی، امیدواریم امسال بتوانیم آزمونی را برگزار کنیم تا آنهایی که توانستند در آزمون موفق شوند، با آرامش کار کنند.

وی ادامه داد: این آزمون برای مربیان پیش‌دبستانی‌ها و کسانی که شرکتی بودند و در آزمون قبلی جا مانده‌اند، برگزار می‌شود.

* حق‌الزحمه برگزاری امتحانات نهایی پرداخت شد

حاجی‌بابایی در خصوص تداخل پیش‌دبستانی با بهزیستی بیان کرد: تداخل نداریم؛ سیاست‌گذاری‌ها برای آموزش و پرورش است و آنها هم مثل بقیه از آموزش و پرورش مجوز می‌گیرند.

وی در خصوص پرداخت حق‌الزحمه برگزاری امتحانات نهایی معلمان نیز گفت: این مبلغ به تمام استان‌ها پرداخت شده است و اگر جایی هنوز پرداخت نکرده، در حال انجام امور اداری است. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها