امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15741
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۴
تعداد بازدید: 123
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: در سال‌های گذشته که هنوز تلویزیون نیامده بود، رادیو یکه‌تازی می‌کرد. سر هر ایوان و طاقچه‌ای رادیویی ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: در سال‌های گذشته که هنوز تلویزیون نیامده بود، رادیو یکه‌تازی می‌کرد. سر هر ایوان و طاقچه‌ای رادیویی بود که مردم ایران با برنامه‌هایش زندگی می‌کردند. اما کم کم و به مرور زمان و با آمدن تلویزیون و البته همه‌گیر شدنش، رادیو از رونق افتاد و مخاطبانش هر روز کمتر شدند.

تا اینکه طی دو دهه گذشته مدیران رادیو به فکر افتادند تا جانی دوباره به این رسانه نیمه جان ببخشند و مردم را دوباره با آن آشتی دهند. انصافا هم در مقاطعی موفق عمل کردند. در همین راستا شبکه‌های تخصصی راه‌اندازی شدند. رادیو پیام، رادیو تهران، رادیو جوان، رادیو معارف، رادیو گفت‌وگو و ... هرکدام بنا به ماموریتی خاص راه اندازی شدند و الحق که برخی از آنها نیز بسیار موفق عمل کردند و توانستند مخاطبان بسیاری را دوباره به سمت رادیو سرازیر کنند. در این زمینه می‌توان به رادیو معارف اشاره کرد که مخاطبان پر و پا قرصی دارد و یا رادیو جوان که در مقطع مدیریت شهرام گیل‌‌آبادی قشر عظیمی از جوانان را شنونده خود کرده بود.

اما هرچه بود در ادامه و مسیر یکنواختی که رادیو در پیش گرفت، بخشی از این مخاطبان که توسط برنامه‌ریزی‌ها و خوش فکری‌های بسیار به میدان آمده بودند، دوباره رخت بربستند و رادیو را تنها گذاشتند.

این مسیر تخت و یکنواخت ادامه داشت تا اینکه سال گذشته رادیو فصلی متولد شد. رادیویی که فقط قرار بود در تابستان باشد و گرمای طاقت‌فرسا را با نسیمی خنک از لبخند دلنشین کند. البته در ابتدای راه شاید کسی فکر نمی‌کرد که این رادیو بتواند فقط در یک فصل سه ماهه فقدان بسیاری از برنامه‌ها را به خصوص برای جوانان پر کند.

این شبکه با مدیریت رضا رضایی در مدتی کوتاه به یکی از پرشنونده‌ترین شبکه‌های رادیویی تبدیل شد که دوباره بسیاری از مخاطبان از جمله رانندگان تاکسی‌ها پیچ رادیوهایشان را به عشق شنیدن برنامه‌های رادیو فصلی تابستانه باز می‌کردند.

خوش اقبالی به رادیو روی آورده بود و با تمدید برنامه‌های رادیو فصلی در فصل پاییز، زمستان و بهار این خوش اقبالی تکمیل شد.

امروز رادیو فصلی یک ساله شده است. یک سال از پخش برنامه‌های متنوع این رادیو می‌گذرد. برنامه‌هایی کوتاه با ضرباهنگ بالا که حوصله مخاطب رادیویی را سر نمی‌برد.

آنچه در این مدت کوتاه توانست مخاطبان بسیاری را دوباره بالای سر رادیو که دوباره از پا افتاده جمع کند، همکاری گروهی از جوانان بود که با خوش ذوقی توانستند دل مخاطبان جوان را شاد کنند، جوانانی که امروز آنچه می‌خواهند در رادیو جوان نمی‌شنوند. مدیری با تجربه و با ذوق نیز درپس راه‌اندازی این شبکه رادیویی حضور داشت. مدیری که مدتی است دیگر مدیر این شبکه نیست آن هم با تصمیم بزرگتر‌ها.... به نظر می‌رسد این تصمیم که حدود چند ماه از اجرای آن می‌گذرد، توانسته تاثیر خود را بگذارد و احتمالا ما در فصل بعد دیگر رادیو فصلی نخواهیم داشت.... اگر هم داشته باشیم قطعا مخاطبان امروز را نخواهیم داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها