امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157484
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۷
تعداد بازدید: 700
یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان ها را به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(عج) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟

به گزارش پیروان موعود؛یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان ها را به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(عج) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟

سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت(عج) چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟

ارتش مهدی(ع)

ابوبصیر می گوید: مردی از اهالی کوفه، از امام صادق(ع) پرسید: چند نفر با حضرت قائم(ع) قیام می کنند؟

 مردم می گویند: همراهان حضرت به تعداد سربازان بدر یعنی سیصد و سیزده نفرند. امام(ع) فرمود: حضرت مهدی(ع) ظهور نمی کند، مگر با ارتش قوی و نیرومند و ارتش قدرتمند کمتر از 10 هزار نیروی رزمنده نخواهد داشت.

نیز آن حضرت می فرماید: هنگامی که خداوند به حضرت قائم(ع) اجازه قیام دهد، سیصد و سیزده تن با او بیعت می کنند. آن حضرت در مکه توقف می کند تا ا ین که عدد اصحابش به 10 هزار نفر برسد، آن گاه به سوی مدینه حرکت می نماید.

امیرمومنان علی(ع) می فرماید: مهدی حداقل با لشکر 12 هزار نفری و حداکثر 15 هزار نفری ظهور می کند. رعب و ترس از نیروی نظامی او، پیشاپیش سپاهیانش در حرکت است. هیچ دشمنی با ایشان روبه رو نمی شود، جز اینکه شکست می خورد. آن حضرت و سپاهیانش در راه خدا به سرزنش کسی نمی اندیشند. شعار لشکریانش این است: بمیران، بمیران.

امام صادق(ع) می فرماید: امام زمان(ع) ظهور نمی کند، مگر آن که حلقه و تعداد آنان کامل گردد. راوی پرسید: تعداد آنان چند نفر است؟ حضرت فرمود: 10 هزار نفر .

شیخ حرّ عاملی می گوید: در روایت است که تعداد کامل سپاه امام زمان(ع) صد هزار نفر است.

منبع:شبستان

آخرین اخبار
پربازدید ها