امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157501
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۷
تعداد بازدید: 322
به گزارش «پیروان مــوعــود»، گزارش های خبرنگاران و تحلیلگران نظامی نشان می دهد که مشغول شدن حزب الله در جبهه جنگ سوریه ، باعث شده است که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، گزارش های خبرنگاران و تحلیلگران نظامی نشان می دهد که مشغول شدن حزب الله در جبهه جنگ سوریه ، باعث شده است که این رژیم تمام توجه خود را به جنگ آتی با این گروه درآینده متمرکز کند.
روزنامه لبنانی " السفیر " در مطلبی به نقل از " عاموس هارئیل " تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی " هاآرتص " نوشت، حزب الله هواپیما ندارد اما توانایی های آن در همه بخش های دیگر ، کمتر از توانایی های یک ارتش متوسط نیست، و این گروه 45 هزار نیرو دارد که حدود 21 هزار نفر آن را نیروی نظامی تشکیل می دهند، حزب الله همچنین بیش از صد هزار موشک دارد که چند هزار موشک دوربرد و میان برد هستند، و میزان دقت آنها رو به بهبود است.
درهمین حال، " الون بن داوید " تحلیلگر مسائل نظامی در شبکه دهم تلویزیون اسرائیل نیز دراین باره می گوید حزب الله، مهم ترین تهدید نظامی برای اسرائیل به شمار می رود، و علاوه بر هزاران نیروی نظامی، تعداد زیادی نیروی ذخیره دارد که بسیاری از آنان دارای دانش و تجربه جنگی در سوریه هستند، و قدرت این گروه در زمینه شلیک موشکی ، بیشتر از 95 درصد از کشورهای جهان است.
بن داوید نیز مانند هارئیل ، معقتد است کسانی که حزب الله را یک گروه تروریستی می دانند اشتباه می کنند، وی دراین باره می گوید که این تعریف اشتباه و غیراخلاقی است ؛ زیرا حزب الله دارای قدرت اولیه برای هدف قرار دادن مواضع اسرائیل با هزاران موشک و راکت در طول یک روز است، و همزمان می تواند با اعزام نیروهای مهاجم به اشغال مناطق مجاور دیوار در الجلیل اقدام کند و در واقع می توان گفت که به معنای کامل کلمه ، حزب الله یک " ارتش " است.


آخرین اخبار
پربازدید ها