امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157527
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 347
به گزارش «پیروان مــوعــود»، همام حمودی در بیانیه‌ای تاکید کرد: هرگز به طرف های داخلی یا خارجی اجازه نخواهیم داد که درباره الحشد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، همام حمودی در بیانیه‌ای تاکید کرد: هرگز به طرف های داخلی یا خارجی اجازه نخواهیم داد که درباره الحشد الشعبی که جانفشانی کرده و پیروزیهای زیادی کسب کرده اند، به بدی سخن بگویند.

وی تاکید کرد: کسی که به آنها اهانت کند، به مفاخر عراق و هویتی که همه ما به آن تعلق داریم، اهانت کرده است.

حمودی گفت: سقوط موصل به دست داعش صفحه دردناک و بسیار سختی برای اقشار مختلف ملت ما است و پیروزیهای دلاوران الحشد الشعبی زندگی و امید را بار دیگر به ملت عراق بازگرداند و دشمنان کشور را خشمگین کرد.

وی بار دیگر بر لزوم "مشارکت همگان و دلاوران الحشد الشعبی در آزادسازی موصل تاکید کرد تا تاج همه عراقی ها و سرانجام همه پیروزیهای بزرگ باشد".

درحالی که مسئولان عراقی بر آزادسازی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش درسال 2016 میلادی تاکید می کنند؛ یک فرمانده آمریکایی اخیرا بیرون راندن داعش از موصل در این سال را بعید دانست.

ژنرال وینست استوارت در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا گفت: "عملیات موصل پیچیده خواهد بود... خوشبین نیستم که قادر خواهیم بود آن را در آینده نزدیک اجرا کنیم... از نظرمن.. این امر به طور قطع امسال نخواهد بود."

این اظهارات را می توان تاییدی بر گزارش های رسانه ای و گفته های برخی مسئولان عراقی درخصوص جدی نبودن آمریکا در همکاری برای از بین بردن گروه داعش در عراق دانست.

روزنامه الاخبار اخیرا در گزارشی به شروط آمریکا برای از بین بردن نهایی گروه تروریستی داعش در عراق از جمله انحلال نیروهای داوطلب مردمی به منظور مقدمه‌ای برای تقسیم این کشور پرداخت و به نقل از عایله نصیف نماینده ائتلاف دولت قانون نوشت: آمریکا اصرار دارد تا در مقابل کمک به دولت عراق برای از بین بردن داعش، امتیازی بگیرد.

وی در گفت وگو با روزنامه الاخبار افزود: واشنگتن چند شرط مطرح کرده است که تصویب پیش نویس قانون تشکیل "گارد ملی"، کاهش تعداد نیروهای الحشد الشعبی به فقط 60هزار نفر، موافقت با تشکیل اقلیم ها و (ایالت های) فدرالی، استقرار مجدد نیروهای آمریکایی در برخی مناطق عراق از جمله این شروط است. همچنین پیگرد کسانی که آمریکا آنها را "شبه نظامی" می خواند و منظورش همان "گروههای مقاومت عراقی" است، از دیگر این شروط به حساب می آید.

در همین حال، عبدالرحمن اللویزی نماینده استان نینوا نیز درباره شروط آمریکا گفت: جلوگیری از تداوم مبارزه الحشد الشعبی علیه داعش و نیز اجازه ندادن به هواپیماهای روس برای بمباران مواضع داعش در عراق به شرطی بازمی گردد که ائتلاف بین المللی برای بغداد تعیین کرده است.

عزیز حسن تحلیلگر سیاسی نیز گفت که درج پرونده الحشد الشعبی به عنوان شرطی اساسی در فهرست شروط آمریکا پیش بینی می شد.

وی در گفت وگو با روزنامه الاخبار افزود: پرونده الحشد الشعبی یک مسئله برای دولت عراق ایجاد می کند زیرا واشنگن برای مانع تراشی در این پرونده و سپس تلاش برای عدم تداوم آن (تداوم تشکل الحشد الشعبی) فشار می آورد. وی همچنین افزود: حضور "گروهای مقاومت" در ساختار نظامی وسیعی (الحشد الشعبی) که در مراحل بعدی می تواند داعش را شکست داده و شهرها را آزاد کند، از نیاز عراق به آمریکا کاست و همچنین نارضایتی طرف های منطقه ای را برانگیخت. عزیز حسن تصریح کرد: این وضعیت اظهارات تحریک آمیز اخیر سفیر سعودی در عراق را تفسیر می کند.

در همین حال، فرماندهان نیروهای الحشد الشعبی اخیرا با صدور بیانیه‌ای از وزیر دفاع آمریکا خواستند تا به حاکمیت عراق احترام بگذارد و در عین حال بر لزوم شرکت خود در آزادسازی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش تاکید کرده اند.

این بیانیه نیروهای الحشد الشعبی را حامی و پشتیبان نیروهای امنیتی عراق توصیف و بر لزوم شرکت دادن آن در آزادسازی همه اراضی عراق بویژه موصل از دست تروریست‌های داعش تاکید کرد.

این بیانیه همچنین تلاش های آمریکا و برخی تشکل های سیاسی داخلی برای تقسیم عراق یا حرکت در مسیر ایجاد اقلیم ها در این کشور را محکوم کرد زیرا این امر به وحدت عراق و حاکمیت آن ضربه می زند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها