امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157561
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۴
تعداد بازدید: 452
به گزارش«پیروان مــوعــود»، «حبیب الصید» نخست وزیر تونس در کنفرانسی مطبوعاتی هدف از حملات «بن قردان» را برپایی ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، «حبیب الصید» نخست وزیر تونس در کنفرانسی مطبوعاتی هدف از حملات «بن قردان» را برپایی ولایت جدید گروه داعش اعلام کرد. وی همچنین از موضع اهالی بن قردان در حمایت از نیروهای امنیتی و ارتش در مقابله با تروریسم تمجید کرد.

نخست وزیر تونس همچنین تصریح کرد که مقررات منع آمدوشد در بن قردان به منظور پیگرد تروریست ها ادامه خواهد داشت. در همین حال «الباجی قائد السبسی» رئیس جمهور تونس نیز اظهار داشت که حمله روز دوشنبه تروریست ها به یک پادگان نظامی و دو مرکز امنیتی در شهر بن قردان در مرزهای لیبی بی سابقه و سازمان یافته است.

السبسی در اظهاراتی که تلویزیون رسمی تونس منتشر نمود تصریح کرد که این یک حمله بی سابقه و هماهنگ شده بود و چه بسا عوامل آن سعی داشتند بر اوضاع این منطقه سیطره یافته و ولایت جدیدی اعلام نمایند.

وی همچنین گفت: نیروهای امنیتی و ارتش انتظار چنین عملیاتی را داشتند اما شاید فکر نمی کردند به این اهمیت باشد ولی انتظار آن را داشتند.

لازم به ذکر است که عناصر مسلحی که ظن آن می رود وابسته به گروه تروریستی داعش باشند روز دوشنبه منطقه بن قردان تونس را هدف حمله قرار دادند. بن قردان از توابع استان مدنین تونس است که در جنوب شرقی این کشور و نزدیکی مرز با لیبی که از هرج و مرج و بی ثباتی رنج می برد قرار دارد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: داعش,ولایت
آخرین اخبار
پربازدید ها