امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157584
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 435
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اين مردان كه اكثرا صورت خود را پوشانده‌اند، كارت عضويت داعش را به همراه دارند و به فردي كه پشت دوربين ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اين مردان كه اكثرا صورت خود را پوشانده‌اند، كارت عضويت داعش را به همراه دارند و به فردي كه پشت دوربين مشغول فيلمبرداري از آنهاست مي‌گويند: «آنها ما را مي‌كشند. به هر بهانه‌اي به ما مي‌گويند كافريم. ما را اذيت مي‌كنند و حتي در خانه‌هايمان آسايش نداريم. همه به ما مشكوك هستند. ما از آنها حمايت مي‌كنيم اما آنها به ما شك دارند.»
خبرگزاري رويترز اعلام كرده كه اين ويدئو از طريق فرد ناشناسي به‌دست اين خبرگزاري رسيده‌است. به‌نظر مي‌رسد كساني كه در اين فيلم در حال فرار از داعش هستند خارجي‌ها يا غربي‌هايي هستند كه در ماه‌هاي گذشته به اين گروه پيوسته بودند.
مركز بين‌المللي مطالعات گروه‌هاي افراطي و خشونت سياسي كه مقر آن در لندن است، اخيرا در گزارشي اعلام كرده‌ كه در 10‌ماه گذشته حدود 60نفر از خارجي‌هاي عضو داعش كه عمدتا از اتباع اروپاي غربي و استراليا بوده‌اند از اين گروه گريخته‌اند. اين مركز خواستار تدابيري براي تأمين امنيت و حفاظت از اعضاي فراري داعش شده‌است.
هفته گذشته داعش 8 نفر از اعضاي هلندي اين گروه را به‌خاطر اينكه قصد فرار داشتند در رقه سوريه اعدام كرد. از سوي ديگر با توجه به كاهش منابع مالي داعش به‌دليل افزايش فشارهاي بين‌المللي به‌ويژه در زمينه فروش نفت، شمار اعضاي فراري اين گروه در ميدان جنگ هم افزايش يافته‌است. خبرگزاري رويترز گزارش داده كه اعضاي فراري داعش در ميدان جنگ عمدتا به ديگر گروه‌هاي افراطي اسلامگرا مي‌پيوندند.
در هفته‌هاي اخير تصاويري در شبكه‌هاي اجتماعي منتشر شده كه اعضاي سابق داعش را در ميان اعضاي جبهه نصره يا جيش‌الفتح و جيش‌الاسلام با پرچم جديد نشان مي‌دهد. 2گروه جيش‌الفتح و جيش‌الاسلام از گروه‌هاي مورد حمايت مالي و تسليحاتي عربستان و ديگر كشورهاي عرب منطقه هستند.
آغاز مذاكرات مقدماتي صلحسخنگوي سازمان ملل از آغاز مذاكرات مقدماتي براي حل بحران سوريه از امروز چهارشنبه در ژنو خبر داد. قرار است مذاكرات اصلي هفته آينده با حضور نمايندگان دولت و مخالفان در ژنو آغاز شود. اما گفت‌وگوهاي مقدماتي چهارشنبه و پنجشنبه با حضور استفان دي‌ميستورا و نمايندگاني از دو طرف در ژنو انجام مي‌شود.
دور قبلي مذاكرات‌ماه گذشته با حضور نمايندگان دولت سوريه و ائتلاف مخالفان در حالي برگزار شد كه طرف‌هاي گفت‌وگو در يك اتاق و پشت يك ميز ننشستند. مذاكرات قبلي به‌صورت جداگانه با نماينده سازمان ملل صورت گرفت. اين بار اما سازمان ملل اميدوار است كه بتواند مذاكرات مستقيم ميان دو‌طرف برقرار كند. اين مذاكرات درحالي صورت مي‌گيرد كه آتش‌بس آغاز شده از 2هفته پيش همچنان ادامه دارد.

تهديد داعش عليه پوتين
گروه تروريستي داعش با انتشار ويدئويي به زبان روسي، ولاديمير پوتين رئيس‌جمهور روسيه را تهديد به قتل كرد. در اين فيلم مسئوليت چند حمله تروريستي اخير در داغستان به داعش نسبت داده شده و آمده‌است كه هدف بعدي شخص پوتين است.

ارتش جديد داعش
رسانه‌هاي انگليسي ديروز گزارشي از يك مؤسسه تحقيقاتي اين كشور را منتشر كردند كه در آن اعلام شده، هزاران زن عضو داعش اكنون باردار هستند و بايد منتظر ارتش متولد نشده داعش بود. در اين گزارش شمار زنان باردار عضو داعش 31هزار نفر اعلام شده است.

انتهای پیام/ .

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها