امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157597
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 343
به گزارش «پیروان مــوعــود»، معظم له صبح امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از امام صادق(علیه السلام)، اظهار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، معظم له صبح امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از امام صادق(علیه السلام)، اظهار داشتند: حضرت فرمودند: «افضل العبادة العلم باللَّه و التواضع له/ برترین عبادت، علم و آگاهى نسبت به خدا و تواضع در پیشگاه اوست».

ایشان با بیان این مطلب که «علم بالله» کدام علم است؟، ابراز داشتند: در طول تاریخ بشر، انسانی پیدا نمی کنید که بگوید خدا نیست و همه باطنا عقیده به خدا دارند و این اعتقاد، علم بالله است.

این مرجع تقلید با اشاره به بخش دوم از این روایت، خاطرنشان ساختند: عالم محضر خداست و همه باید در مقابل او تواضع داشته باشند؛ چراکه اگر انسان متوجه شود که عالم محضر خداست، گناه نمی کند.

آیت الله سبحانی با اشاره به روایتی از امام علی(علیه السلام)، تصریح کردند: حضرت در این حدیث فرمودند: «لَأَنْسُبَنَّ الْإِسْلَامَ نِسْبَةً لَمْ يَنْسُبْهَا أَحَدٌ قَبْلِي الْإِسْلَامُ هُوَ التَّسْلِيمُ/ اسلام را آنچنان معنى كنم كه احدى پيش از من به اين صورت معنا نكرده باشد: اسلام همان تسليم بودن است».

این استاد خارج فقه و اصول حوزه در پایان با تأکید بر این که باید در مقابل خدای متعال تسلیم باشیم، بیان داشتند: اگر متوجه باشیم که خداوند متعال بر اعمال ما نظاره گر است، گناه نکرده و مراقب رفتار خود هستیم.

انتهای پیام/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها