امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157689
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۴
تعداد بازدید: 337
به گزارش «پیروان مــوعــود»، از سال 1932 که مملکت سعودی موجودیت خود را در نجد و حجاز اعلام کرد تا به امروز هیچ کس مانند شیخ مبارز شهید ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، از سال 1932 که مملکت سعودی موجودیت خود را در نجد و حجاز اعلام کرد تا به امروز هیچ کس مانند شیخ مبارز شهید نمر النمر جرأت نکرد در محدوده حکمرانی آل سعود مسائل را روشن کرده و دروغگویی آنان را برملا سازد و تظاهرات مسالمت آمیز برگزار کند و در نهایت نیز با جان خویش بهای این روشنگری را پرداخت.

اتهامات باطل علیه شیخ نمر

شیخ نمر با وجود اینکه چند بار دستگیر شد، همچنان به افشاگری ادامه داد تا اینکه در سال 2012 بار دیگر دستگیر شده و با مشتی اتهامات دروغین راهی زندان شده و در نهایت حکم اعدامش صادر شد.

نکته قابل ملاحظه اینکه اعدام شیخ نمر النمر نباید اقدامی غیرمنتظره تلقی شده و برخی از آن غافلگیر شوند زیرا در مملکتی که سایه وحشت بر آن گسترده شده است این جنایت عجیب نیست.

باید در این خصوص در نظر داشت که در سطح داخلی وحشت از سرکوب و ظلم و دستگیری و اعدام بر سر سعودی ها حاکم شده است و در داخل خاندان حاکم  نیز جنگ قدرت هرچه شدید تر در حال گسترده تر شدن است.

در سطح خارجی نیز عربستان شکست های پی در پی را  تجربه می کند به این معنی که در هر پرونده ای که وارد آن شده است، ناکامی نصیب آن شده و موجی از خون را چه در عراق و سوریه و یا یمن به راه انداخته است.

ائتلاف های سعودی به مضحکه تبدیل شده است

تعداد ائتلاف هایی که عربستان شتابزده در صدد تشکیل آن برآمد، تا جایی پیش رفت که به مضحکه تبدیل شد به گونه ای که یکی از تحلیلگران غربی در این باره گفت: تعداد این ائتلاف ها به اندازه سرگردانی هایی است که عربستان امروز در آن به سر می برد.

به عبارت بهتر ریاض در ابتدا از تشکیل ائتلاف خلیجی برای سرکوب حقوق بحرینی ها خبر داد و پس از آن، ائتلاف علیه یمن را تشکیل داده و سپس نیز به تشکیل ائتلاف بین المللی ادعایی برای جنگ علیه تروریسم در سوریه متوسل شد .

سریال هم پیمانی های شتابزده سعودی

سریال هم پیمانی های سعودی به اینجا نیز ختم نشد زیرا ریاض در ادامه از تشکیل نیروی عربی مشترک خبر داد که در اصل به مرحله تشکیل نیز نرسید و سپس از تشکیل هم پیمانی اسلامی نظامی خبر داد حال آنکه بسیاری از کشورهایی که عربستان تصور هم پیمانی با آنان را در سر داشت، از آن اظهار بی اطلاعی کردند.

در نهایت نیز عربستان از ائتلاف راهبردی با ترکیه خبر داد که آن نیز چیزی جز تبلیغات رسانه ای تو خالی نبود زیرا نه ترکیه بازتاب های ناشی از آن را پذیرفت و نه خو عربستان توان تشکیل آن و پایبندی به اصول آن را داشت.

شدت یافتن دشمنی سران سعودی با ایران

به هر حال صرف نظر از نتایج مستقیم حاصل از اعدام شیخ نمر که در واقع به مثابه میخ آخر در تابوت طغیان گری وهابی است، حادثه سفارت عربستان در تهران موجب شد عربستان همچنان بر شدت رویکردهای خود علیه ایران بیفزاید.

در این ارتباط باید توجه داشت که حادثه سفارت عربستان در تهران با وجود تدابیر شدید امنیتی مسئولان ایرانی و دستگیری 40 نفر در این ارتباط رخ داد و پس از آن مسئولان ایرانی از محاکمه عوامل این حادثه خبر دادند و رئیس جمهور ایرن نیز مخالفت صریح خود را با این اقدامات اعلام و بر لزوم حفظ احترام روابط دیپلماتیک تاکید کرد.

عربستان باب کشمکش جدید شیعی و سنی را گشود

با اینهمه عربستان همچنان بر شدت رویکردهای خود علیله ایران افزود و از قطع روابط دیپلماتیک با این کشور خبر داد و باب کشمکش جدید سنی- شیعی را گشود.

در مورد دلیل این رویکرهای سعودی باید گفت که ریاض نیازمند خونریزی در بیرون از مرزهای خود است تا اذهان مردم را از اوضاع داخلی که سراسر ظلم وستم است منحرف سازد، حال آنکه آتشی که در یمن شعله ور کرده است جنوب عربستان را به کام خود کشیده و در حال هر چه گسترده تر شدن است.

دشمنی بی پایان عربستان با ایران

عربستان در دشمنی با ایران با مواضع تهران در قبال مبارزه با تروریسم که کشورهای عربی و اسلامی را در نوردیده به مقابله برخاست.

این دشمنی در داخل اوپک نیز نمود یافت و عربستان آشکارا علیه ایران اعلام جنگ کرد حال آنکه ایران در تلاش برای استفاده از نتایج حاصل از پایان تحریم ها و آغاز صادرات نفت و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری برای اروپایی ها است که هیئت های آن از زمان امضای توافق هسته ای عازم ایران شده اند.

پرواضح است که عربستان در جنگی تاریک و گمراه کننده با هر کس که ادامه روند ظلم و ستم آن را در معرض خطر قرار دهد، از در دشمنی وارد می شود و این رویکرد پس از اینکه فضای مشابه خیزش مردمی موسوم به بهار عربی به مرزهای این کشور نیز رسید، دو چندان شده است.

انتهای پیام/ 85

آخرین اخبار
پربازدید ها