امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157725
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 437
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این سخن را دکتر خالد الملا رئیس موسسه جماعت علمای اهل سنت عراق روز یکشنبه در یک همایش در حمایت از حزب الله ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این سخن را دکتر خالد الملا رئیس موسسه جماعت علمای اهل سنت عراق روز یکشنبه در یک همایش در حمایت از حزب الله لبنان در بغداد بیان کرد که حاضران سخنان وی را حماسی توصیف کردند.
این همایش به ابتکار حرکت ‘رسالیون’ و با هدف حمایت از حزب الله لبنان برگزار شد که در آن بسیاری از شخصیت های عراقی شرکت داشتند.

خالد الملا در سخنان خود در این مراسم ، خطاب به دولتمردان و سیاستمداران عراق نیز هشدار داد که مراقب طرح هایی باشند که قصد دارند نظام سیاسی عراق را مصادره کرده و به دیگران واگذار کنند و با کمک آمریکا و دولت های خلیج فارسی نظام دیکتاتوری را به عراق بازگردانند.

مواضع اتحادیه عرب بویژه در دو نشست اخیر وزرای کشور و خارجه ، با هدف گنجاندن نام حزب الله لبنان و الحشدالشعبی عراق در فهرست گروه تروریستی ، خشم عراقی ها را برانگیخته است.
هفته گذشته محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق ، نشست وزرای کشور را به اعتراض ترک کرد و این جلسه را نشستی فرقه ای خواند.

روز جمعه گذشته نیز ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق ، در سخنانش در نشست وزرای خارجه عرب در قاهره ، اعلام کرد، ‘هر که حزب الله و الحشدالشعبی را به تروریسم متهم کند، خودش از تروریست هاست’ که این سخنان را هیات سعودی تاب نیاورد و جلسه را با خشم و عصبانیت ترک کرد.

اتهام حزب الله لبنان و الحشدالشعبی به تروریسم درحالی است که این گروه ها نه تنها هیچ عملیاتی را که ماهیت تروریستی داشته باشد انجام نداده اند، بلکه در مقابله با دولت تروریستی و اشغالگر صهیونیستی و گروه های تکفیری و تروریستی مانند داعش و النصره قرار دارند.

به علاوه الحشد الشعبی تشکیلاتی است که بصورت رسمی و زیر نظر دولت عراق و تحت فرماندهی فرماندهی کل نیروهای مسلح ، نخست وزیر عراق ، عمل می کند.
این درحالی است که اصلی ترین متهمان حمایت از گروه های تروریستی، دولت های سعودی ، قطر و امارات و برخی دیگر از کشورهای منطقه معرفی شده اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها