امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157726
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 322
به گزارش«پیروان مــوعــود»، فعالان معارض بحرینی اعلام کردند که مقامات این کشور به شماری از اتباع لبنان پیام داده‌اند که خاک این کشور ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، فعالان معارض بحرینی اعلام کردند که مقامات این کشور به شماری از اتباع لبنان پیام داده‌اند که خاک این کشور را ترک کنند.

روزنامه «السفیر» لبنان به نقل از این فعالان گزارش داد که این تبعه‌ها از یک مذهب خاص (شیعیان) بوده‌اند و مهلتی که به آنها داده شده حداکثر 24 ساعت است.

به گزارش این روزنامه، این تصمیم در مراحل نخست خود شامل 7 تا 10 خانواده لبنانی است.

در همین راستا، وزارت خارجه بحرین چندی پیش درخواست سابق خود از شهروندان بحرینی مبنی بر لزوم عدم سفر به لبنان را تکرار کرد و از اتباعش در لبنان نیز خواست فورا این کشور را ترک کنند.

وزارت خارجه بحرین با طرح ادعایی مبنی بر اینکه «این اقدام با هدف حفظ سلامتی شهروندان بحرینی اتخاذ شده است»، از اتباعش خواست تا زمان ترک لبنان، بشدت احتیاط کنند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه بحرین در اوایل اسفند جاری نیز حمایت کامل خود از اقدام عربستان در لغو وعده چهار میلیارد دلاری به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را اعلام کرده بود.

وزارت خارجه بحرین اقدام اخیر عربستان علیه لبنان را به منظور جلوگیری از آنچه که «سیطره حزب الله تروریست بر لبنان» می‌نامد، خواند و آن را گامی ضروری در راستای تجدید جمهوری لبنان در مواضع خود و کنترل حزب الله» توصیف کرد.

عربستان سعودی چندی پیش، بعد از گذشت نزدیک به سه سال از اعلام وعده دو هدیه سه میلیارد و یک میلیارد دلاری «عبدالله بن عبدالعزیز» شاه سابق سعودی به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان با صدور بیانیه‌ای عقب نشینی خود از اعطای این هدیه به لبنان را اعلام کرد.

عربستان اخیرا اقدامات ضد مقاومت و ضد حزب‌الله را بشدت افزایش داده است.

عربستان، بحرین و امارات در سال 2014، نام حزب‌الله را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دادند و دوم مارس (چند روز گذشته) شورای همکاری خلیج فارس این اقدام را تکرار کرد.

روز پنجشنبه گذشته نیز اتحادیه عرب حزب‌الله را بر خلاف مخالفت عراق، لبنان و نظر مخالف الجزائر، در لیست گروه‌های تروریستی این اتحادیه قرار داد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها