امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157732
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 412
به گزارش «پیروان مــوعــود»، احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: وزارت خارجه هرگز از دیدارهای دیپلماتیک برای اشاعه دیدگاه ها سوء ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: وزارت خارجه هرگز از دیدارهای دیپلماتیک برای اشاعه دیدگاه ها سوء استفاده نمی کند.
وی همچنین تاکید کرد موضوع الحشد الشعبی ( بسیج مردمی ) از اصول ثابت سیاست خارجی عراق است که ما به شیخ الازهر و همه کشورهای جهان آن را گوشزد می کنیم.

جمال افزود: الحشد الشعبی بخش مهم و اساسی سامانه دفاع ملی عراق است که به شکل رسمی تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح قرار دارد و هرگونه تلاش برای طایفه ای نشان دادن آن مردود است.
ابراهیم جعفری در دیدار با احمد الطیب شیخ الازهر پنجشنبه گذشته گفته بود: پدیده حمایت مردمی مقاوم و پشتیبان نیروهای مسلح در حفظ امنیت از جمله الحشد الشعبی درعراق و حزب الله در لبنان ،پدیده ای معروف از نظر تاریخی و جغرافیایی در جهان است.

این در حالی است که الازهر، ابراهیم الجعفری را متهم به طایفه گرایی و سوء استفاده از دیدار با احمد الطیب کرد و سخنان الجعفری را مخالف عرف دیپلماتیک خواند.
جمال افزود: وزارت خارجه عراق درج نام حزب الله در فهرست گروههای تروریستی را مخالف اصول ثابت سیاست خارجی عراق دانست وگفت: امکان ندارد ما گروه تروریستی تکفیری جنایتکار داعش را با گروههای مقاومت و مجاهدی که با تروریست ها مبارزه می کند یکی بدانیم .

عراق از 19 خرداد پارسال (1393) تاکنون با بحران ناشی از اشغال مناطقی از شهرهای شمال و غرب خود توسط گروه تروریستی تکفیری داعش روبروست.
نیروهای مردمی و ارتش این کشور در چند ماه اخیر موفق شده اند چند شهر از جمله رمادی و تکریت را از دست تروریست های داعش آزاد کنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار