امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157745
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 327
رسانه خبری کاتولیک آنلاین که در شهر لوس آنجلس آمریکا فعالیت دارد، اعلام کرد: علیرغم توسعه مسیحیت کاتولیک در دنیا، دین اسلام همچنان از نظر رشد جمعیت، پیشرو ادیان دیگر از جمله مسیحیت است و این مسئله موجب نگرانی بوده و بایستی مدنظر کشیشان و پیروان مسیحیت قرار بگیرد.

به گفته این رسانه مسیحی آمارهای منتشر شده نشان می‌دهند که هرچند تعداد پیروان مسیحیت کاتولیک از کودکانی که هر روزه بدنیا می‌‌آیند بیشتر است اما با این وجود میزان رشد دین اسلام بیشتر از سایر ادیان است. به این ترتیب با وجودی که مسیحیت کاتولیک رشد بیشتری حتی  از رشد جمعیت در کشورهای مختلف را شاهد است اما دین اسلام پا را فراتر از این آمارها گذاشته است.

 

این رسانه خبری کاتولیک نوشت: طبق گزارش آماری سالانه منتشر شده توسط واتیکان، رشد مسیحیت در میان زنان 10.2 درصد نسبت به سال‌های 2005 تا 2015 کاهش داشته است. این درحالی ست که آمارها نشان می‌دهد که اسلام رشد فراتری از مسیحیت نشان داده و اگر گرویدن به اسلام به همین شکل ادامه داشته باشد تا پایان قرن حاضر، اسلام به عنوان دین شماره یک جهانی شناخته خواهد شد. طبق آمارهای مرکز تحقیقات پیو، مسلمانان تا سال 2050 ، رشد 73 درصدی خواهند داشت، این درحالی است که مسیحیت تنها 35 درصد رشد داشته است. به این معنا که مسلمانان 30% جمعیت جهان یعنی 2.8 میلیارد نفر را تشکیل خواهند داد.

 

این رسانه خبری مسیحی مدعی شد که رشد جمعیت مسلمانان به علت بالاتر بودن زاد و ولد در میان مسلمانان، همچنین قرار گرفتن اکثریت تازه مسلمانان و گرویدگان به دین اسلام، در سن ازدواج و تشکیل خانواده است. به این ترتیب طبق این آمارها در آینده‌ای نزدیک، دین اسلام به عنوان آیین و مذهب شماره یک جهان شناخته خواهد شد.

 

آخرین اخبار
پربازدید ها