امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157748
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 335
به گزارش«پیروان مــوعــود»، یک رسانه کاتولیک، طی یادداشتی، با اشاره به جنجال موافقان و مخالفان درباره موعظه کردن زنان در کلیسا، خواستار ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، یک رسانه کاتولیک، طی یادداشتی، با اشاره به جنجال موافقان و مخالفان درباره موعظه کردن زنان در کلیسا، خواستار بازنگری درباره این ممنوعیت شد.

نویسنده این یادداشت با استناد به گفته‌های پاپ فرانسیس در دادن نقش گسترده‌تر به زنان در زندگی کلیسا و امور کلیسا، معتقد است که سخنان پاپ بایستی عملی بوده و که بر این اساس حق موعظه به زنان تغییری مهم در مشارکت زنان در کلیسا ایجاد کند.

دیوید گیبسون گزارشگر کاتولیک با اشاره به این که 800 سال قبل، زنان به موعظه مشغول بوده و تنها در قرن سیزدهم پاپ گرگوری، موعظه زنان را منع کرده‌، معتقد است دادن چنین حقی به زنان در مسیحیت، آنچنان از سنت‌های کلیسا دور نیست. این روزنامه‌نگار استدلال می‌کند موعظه توسط زنان به معنای مدرنیزه کردن کلیسا نیست؛ بلکه در راستای احیای سنت‌های هزاره نخست کلیسای کاتولیک است و در گذشته زنان واعظ و سخنرانان مذهبی زن در پیشگاه کشیشان، اسقف‌ها و یا حتی پاپ‌ها به موعظه می‌پرداخته‌اند.

در ستون دیگری از این نشریه، خواهر کاترین آبودین، استاد دانشگاه پاپی در رم نیز اشاره کرده که حضرت مسیح زنان را به موعظه درباره پیام رستگاری تشویق می‌کرده‌ است.

این مجله کاتولیک می نویسد که هیچ گونه مانع اعتقادی و کلامی برای جلوگیری از موعظه زنان در مقابل توده مردم وجود نداشته و قوانینی که برای منع زنان از موعظه وضع شده‌اند، بیشتر توسط انسان‌ها پایه گذاری شده و دستور الهی نیسند. در نتیجه این قوانین به راحتی قابل تغییر و یا قابل کنار گذاشتن هستند. در این میان مخالفان می‌گویند حضور زنان در کلیسا منجر به مونث سازی بیشتر کلیسا می‌شود که این توهینی به ساحت زنان واعظ مسیحی در مناجات نامه کلیسا است.


ا

آخرین اخبار
پربازدید ها