امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 30
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15778
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین آئین سالانه نکوداشت مجاهدان عرصه تبلیغ فرهنگی با عنوان نکوداشت ...

به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین آئین سالانه نکوداشت مجاهدان عرصه تبلیغ فرهنگی با عنوان نکوداشت آیت‌الله امامی کاشانی همراه با معرفی کتاب دو جلدی (خط امان) در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه با حضور آیت‌الله امامی کاشانی و حجج اسلام محمدرضا زارعی مدیرمسئول نشریه خیمه و اکرمی نماینده رئیس جمهور منتخب و با حضور سایر علما و اندیشمندان در حال برگزاری است.

وزیر ارشاد در ابتدای این مراسم گفت: آیت‌الله امامی کاشانی شخصیتی است که به معنای واقعی، داعی‌الی‌الله و الگویی برای تمام جوانان پرشوریست که می‌خواهند به اسلام روی آورند.

وی با اشاره به خطبه‌های نماز جمعه آیت‌الله امامی کاشانی اظهارداشت: لازم است دوستان همّت کنند و این سخنرانی‌ها را همانند کتاب (خط امان) دسته‌بندی و موضوع بندی کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: آیت‌الله امامی کاشانی در محضر بزرگانی همچون امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی تلمذ کرده است که قبل از ورود به مباحث مختلف، هرجا که ضرورت ایجاب کند مباحث کلامی و علمی را مطرح کرده است، از این رو مکالمات و گفت‌وگوهایی که ایشان با عالمان مسیحی و غرب داشته‌اند بر ارزش اثرات این استاد فرزانه افزوده است.

وی تصریح کرد: آیت‌الله امامی کاشانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تولیت مدرسه عالی شهید مطهری را بر عهده داشته و شاگردان فراوانی را تربیت کرده است ،همچنین دانشگاه امام صادق و دبیرستان علوم و معارف اسلامی نیز شاهد پرورش و تربیت شاگردانی از این استاد فرزانه هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ابداعات و ابتکاراتی که آیت‌الله امامی کاشانی در مدرسه عالی شهید مطهری داشته است راه‌اندازی قطعه دکتری فقه و حقوق، دکتری فقه و حقوق جزا و فلسفه تطبیقی است که همگی جای تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار