امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157801
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۱
تعداد بازدید: 424
به گزارش «پیروان مــوعــود»، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت؛ خروج روسیه از سوریه بر اساس هماهنگی و برنامه های از پیش تعیین شده صورت گرفته و به هیچ عنوان غیر منتظره نبوده است.
شمخانی با بیان اینکه مقابله با تروریسم متوقف نشده و این روند همچنان ادامه دارد تاکید کرد؛ پیشروی ارتش سوریه در مناطقی که گروه های تروریستی همچنان امنیت مردم و منطقه را تهدید می کنند با کمک های مستشاری ایران و روسیه و در چارچوب مشترک استمرار خواهد داشت.

دریابان شمخانی افزود؛ تعیین آینده و سرنوشت سوریه صرفا توسط مردم سوریه صورت می گیرد و هرگونه طرحی که این مسئله مهم را نادیده بگیرد همانند گذشته محکوم به شکست است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت؛ تضعیف نظام سوریه از ابتدا یک طرح آمریکایی - اسرائیلی برای تضعیف مقاومت در منطقه بود که تعدادی از کشورهای منطقه هم با آن همراهی کردند و ارتباطی با دموکراسی ندارد.

علی شمخانی تاکید کرد هم اکنون که تروریسم به اروپا و فراتر از منطقه نیز گسترش یافته متاسفانه باز هم شاهد ادامه سیاست اشتباه گذشته در قبال سوریه هستیم.
وی با بیان اینکه تفکیک تروریسم و رویکردهای دوگانه مقابله با آن راهبرد مخالفان امنیت منطقه است خاطر نشان کرد؛ تمام گروه های تروریستی و وجوه مختلف آن باید مورد تمرکز و مقابله قرار گیرد و مشروعیت بخشیدن سیاسی به آن ها موجب تثبیت تروریسم در منطقه خواهد شد که عواقب خطرناک آن متوجه اروپا و دیگر همسایگان می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با محکوم کردن تصمیم شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب علیه حزب الله تصریح کرد؛ حزب الله لبنان نقش اساسی در شکست گروه های تروریستی در سوریه و حفظ امنیت لبنان داشته و محبوبیت فراگیر آن در جهان اسلام و کشورهای عربی موجب خشم رژیم صهیونیستی و مزدوران آن شده است.

نماینده مقام معظم رهبری افزود؛ کشورهایی که با رویکردهای سیاسی سعی دارند نیروهای مقابله کننده در برابر تروریست ها به ویژه حزب الله و حشد الشعبی را کنار بگذارند و در مقابل تروریست های خشن تکفیری را با ایجاد وجهه سیاسی تبدیل به متحد خود نمایند در برابر تاریخ و وجدان ملت ها باید پاسخگو باشند.

وی با تجلیل از هوشیاری برخی کشورها در مخالفت با این تصمیم که مورد درخواست رژیم صهیونیستی است خاطر نشان کرد؛ همراهی نکردن با کسانی که در جنگ 33 روزه اسرائیل علیه لبنان و دیگر جنگ های این رژیم علیه مردم فلسطین با سکوت خود دشمن و تهدید اول جهان اسلام را تقویت کردند، وظیفه مهم و نشان دهنده رفتار مسئولانه است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار