امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157822
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 458
شیخ زکزاکی همچنان درحال مداوا است لیکن یکی از چشم هایشان به طور کامل نابینا شده و چشم دیگر تا حد زیاد نابینا شده و تاکنون چند عمل جراحی داشته که چندین عمل دیگر باید روی او انجام شود.

به گزارش پیروان موعود؛ یکی از نزدیکان شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که در بند دولت این کشور است در تماس با خبرنگار بین الملل مشرق گفت: بالأخره بعد از دست‌گیری شیخ زکزاکی یکی از نزدیکان وی اجازه دیدار با وی و همسرش (که او هم در زندان به سر می برد) را پیدا کرده است.

اخبار به دست آمده پس از دیدار وی از زندان حاکی از آن است که همسر شیخ رو به بهبودی است گرچه یکی از گلوله‌هایی که در بدن او است را نتوانسته‌اند خارج کنند چرا که احتمال فلج شدن وی وجود داشته است. 

این منبع آگاه در ادامه به خبرنگار مشرق گفت: شیخ زکزاکی همچنان در حال مداوا است لیکن یکی از چشم‌هایشان به طور کامل نابینا شده و چشم دیگرشان نیز تا حد زیادی بینایی خود را از دست داده است. شیخ زکزاکی تاکنون چند عمل جراحی داشته و چندین عمل دیگر نیز باید روی او انجام شود. وی اخیراً به سختی امکان راه رفتن پیدا کرده است.

قابل ذکر است که با وجود گذشت حدود سه ماه از فجایع نیجریه، ارتش این کشور هیچ‌کدام از پیکرهای حدود 2000 شهید شیعه در این اتفاقات را تحویل خانواده‌هایشان نداده و زندان‌های آن کشور مملو از شیعیان بی‌گناه و بعضاً زخمی فاجعه روز آخر صفر در زاریا است.

نیروهای پلیس نیجریه 22 آذر سال 94 با حمله به منزل شیخ زکزاکی او را دست‌گیر کرده و شیعیانی را که سعی در محافظت از او داشتند، به شهادت رساندند. ارتش این کشور نیز یک روز پیش از دست‌گیری زکزاکی، در مراسم عزاداری یکی از قربانیان حملاتِ گروه تروریستی بوکوحرام در حسینیه «بقیه‌الله» شهر زاریا، به شیعیان حمله کرده و دست‌کم هفت شیعه را به شهادت رسانده بود. با ادامه حملات ارتش به شیعیان نیز صدها تن دیگر، از جمله سه تن از پسران زکزاکی، شهید شدند. دولت نیجریه شیخ زکزاکی را به «توطئه جنایی و تحریک اغتشاشات عمومی» متهم کرده است.

نیروهای ارتش نیجریه هم‌چنین بسیاری از شیعیان را دست‌گیر کرده‌اند. گفته می‌شود تعدادی از بازداشت‌شدگان با وجود جراحات شدید به خدمات درمانی دست‌رسی ندارند؛ جنبش اسلامی نیجریه گزارش داده که دست‌کم یک نفر از بازداشتی‌ها به خاطر شدت جراحات، جان خود را از دست داده است.

 

آخرین اخبار از وضعیت رهبر شیعیان نیجریه در زندان
آخرین اخبار
پربازدید ها