امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15784
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحرکات منتهی به گشایش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحرکات منتهی به گشایش دفتر طالبان در دوحه قطر اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام کرده، معتقد است بحران افغانستان راه‌حل نظامی ندارد و تنها راه‌حل مناسب رویکرد مذاکراتی است و خرسندیم که جامعه جهانی اگر چه با تاخیر، به ناکارآمدی رویکرد نظامی اذعان کرده است.

وی تصریح کرد: ایران از هر مذاکره‌ای بین گروه‌های مختلف افغان که در چارچوب منافع ملت افغانستان با محوریت دولت آن کشور و در تطابق با حقوق اقوام مختلف افغان و مفاد قانون اساسی افغانستان باشد، حمایت می‌کند و معتقد است ملت افغانستان برای گفت‌وگوهای آشتی ملی نیاز به قیم ندارد.

عراقچی افزود: به اعتقاد ما همانگونه که مداخلات نظامی خارجی کمکی به حل بحران در افغانستان نکرد، مذاکرات تحمیلی با محوریت بیگانگان و بدون لحاظ منافع و مصالح ملی افغانستان و خواست و حضور نمایندگان مردم این کشور راه به جایی نخواهد برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما با تروریسم و فعالیت‌های تروریستی و نیز مقابله کور با آن که منجر به کشتار غیر نظامیان به ویژه زنان و کودکان می‌شود، مخالفیم و معتقدیم منطقه از ظرفیت‌های بالایی برای کمک به حل بحران افغانستان برخوردار است و متاسفانه از این ظرفیت‌ها چنانچه باید استفاده نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها