امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157846
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۴۲
تعداد بازدید: 493
به گزارش«پیروان مــوعــود»، کنفرانسی بی‌سابقه به همت دولت و پارلمان اسکاتلند به منظور تعامل با مسلمانان شیعه در غرب اروپا برگزار ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، کنفرانسی بی‌سابقه به همت دولت و پارلمان اسکاتلند به منظور تعامل با مسلمانان شیعه در غرب اروپا برگزار شد.

در این مراسم که توسط «بید کید» یکی از اعضای پارلمان اسکاتلند برگزار شد انجمن اهل‌بیت(علیهم السلام) اسکاتلند نیز شرکت داشت.

این رویداد بی‌سابقه با عنوان "یکپارچگی، ایمان و تنوع مذهبی در اسکاتلند؛ از منظر یک مسلمان شیعه" در ساختمان پارلمان اسکاتلند برگزار شد.

مسئولان برگزاری این کنفرانس به رسمیت شناختن مسلمانان شیعه در اسکاتلند به عنوان ذینفع اجتماعی و بشردوستانه، اهمیت به تنوع مذهبی و فرهنگی اسکاتلند و ادغام اجتماعی شیعیان را از اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان کرده‌اند.

«سید عباس رضوی» مدیرکل انجمن اهل بیت(علیهم السلام) اسکاتلند، «نیکلا استورجن» وزیر اول اسکاتلند، «کاترینا فون اسچوربین» هماهنگ کننده کمیسیون اروپا و «انجیس موریسون» ناظر مجمع عمومی کلیسای اسکاتلند در این مراسم به سخنرانی پرداختند.

در این رویداد شخصیت‌های برجسته‌ای به نمایندگی از طیف وسیعی از جامعه مذهبی و مدنی اسکاتلند، کلیساها، ادیان مسیحی یهودی، مسلمانان و حتی جوامع بی دین شرکت داشتند.

همچنین در این مراسم سرکنسول‌هایی از هیئت‌های دیپلماتیک و همچنین مقامات دولتی و نمایندگان مجلس اسکاتلند، برخی از افراد نیروهای مسلح و پلیس، آتش نشانی و خدمات بهداشتی، دفتر نمایندگی کمیسیون اروپا و اتحادیه اروپا، مدیران سازمان‌های خیریه بهداشت و درمان، سازمان تجاری و فرهنگی، نمایندگان دفاتر سازمان ملل، دانشگاه‌ها، و نمایندگانی از جامعه شیعیان گلاسلو، ادینبورگ، ابردین، و داندی شرکت داشتند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها