امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15787
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 138
«حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص نشست موسوم به دوستان سوریه در دوحه گفت: طرف‌هایی که از ارسال سلاح به سوریه حمایت می‌کنند مسئول کشتار مردم بی‌گناه و ناامنی منطقه هستند.

وی با ذکر این نکته که سوریه از مرحله بحران امنیتی به خوبی عبور کرده و اندک تروریست‌ها و گروه‌های مسلح بی مسئولیت باقیمانده در این کشور زمین‌گیر شده‌اند، یادآور شد: اما برخی طرف‌های خارجی با تشویق مجدد در ارسال تجهیزات و سلاح به این کشور و اقدامات تروریستی به دنبال اهداف خاص خود هستند.

به گفته امیرعبداللهیان ایالات متحده آمریکا و انگلیس خطاهای راهبردی متعددی را در منطقه و از جمله سوریه مرتکب شده‌اند. 

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان توجه اخیر آمریکا و غرب به ضرورت اتخاذ راهکار سیاسی در سوریه را دیرهنگام اما مهم خواند و اضافه کرد: آمریکا باید دست از مواضع متعارض خود در قبال تحولات منطقه و از جمله در قبال سوریه بردارد و بر اشتباه خود در حمایت از تروریسم، کشتار مردم  و ویرانی زیرساخت‌ها در سوریه اصرار نورزد و به جای ارسال سلاح، از توقف خشونت و گفت‌وگوی ملی در سوریه حمایت کند تا مردم سوریه بتوانند در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

امیرعبداللهیان با حمایت از مردم فهیم سوریه که همواره در محور مقاومت افتخار آفریده‌اند، مداخلات خارجی در این کشور را محکوم و اضافه کرد: برخی طرف‌ها خود را برتر از سازمان ملل و طرح نماینده سازمان ملل در امور سوریه دانسته و تلاش می‌کنند اراده خود را با اقداماتی شتابزده تحمیل کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها