امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157876
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۹
تعداد بازدید: 406
 به گزارش "شيعه نيوز"، منبعی عراقی که در پایتخت یکی از کشورهای همسایه این کشور اقامت دارد، گفت، ربایندگان اتباع قطر در عراق پیشنهاد کرده اند، ...


 به گزارش "شيعه نيوز"، منبعی عراقی که در پایتخت یکی از کشورهای همسایه این کشور اقامت دارد، گفت، ربایندگان اتباع قطر در عراق پیشنهاد کرده اند، این افراد را با جنازه 3 نفر از 9 اسیر حزب الله لبنان که در اختیار گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش اند، مبادله کنند.این منبع همچنین تاکید کرده است، ربایندگان، به سفیر کویت برای اجرای این کار اختیار داده و شرط کرده اند که این مذاکرات کاملا محرمانه باشد.
این منبع عراقی فاش کرد، مذاکرات اکنون روی وجود 9 نفر از نیروهای «حزب الله» در دست داعش متمرکز است و می خواهند از این اسیران به عنوان بهایی برای متقاعد کردن ربایندگان به آزاد کردن قطری ها استفاده کنند.
شایان ذکر است، داعش پیش از این، تصویری ویدیویی از اعدام 3 نفر از 9 اسیر حزب الله را منتشر کرد و از حزب الله خواست جنازه های آنها را در ازای آزادی این اتباع قطری تحویل گیرد.
از سوی دیگر، منابع امنیتی کویتی در گفتگو با الشرق الاوسط تاکید کردند، دولت کویت در اجرای مصوبات کنونی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، فهرستی را از افرادی که ورود آنها به این کشور ممنوع است، تهیه کرده است که مشتمل بر صدها لبنانی و سوری است. علاوه بر آن، فهرست های دیگری تهیه شده است که براساس آنها، افراد مقیم کویت که ارتباط مستقیم یا غیرمستقمی با حزب الله داشته باشند دیگر مجوز اقامتشان تمدید نخواهد شد.
از سوی دیگر، منبعی لبنانی که دولتی است در گفتگو با این روزنامه تاکید کرد، دولت این کشور به برادران عرب خود ابلاغ کرده است هر لبنانی که ثابت شود در فعالیت هایی دست دارد که به منافع کشور محل اقامتش آسیب می زند، دولت لبنان حمایت خود را از وی بر می دارد.
این منبع همچنین تاکید کرد، بیشتر کارگران لبنانی در کشورهای عربی خلیج فارس، جزو افراد توانمندی هستند که به توسعه این کشورها کمک و به اقتصادشان خدمت می کنند اما معدود افرادی هم که خیری برای این کشورها ندارند، خیر لبنان را نیز نمی خواهند.

انتهاي بيام/٦٥٤

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها