امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157900
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 382
به گزارش«پیروان مــوعــود»،بار دیگر، بهار از راه رسید و از عطر خون سرخ شهیدان است که نوروزمان خجسته و خوشبوست و در کمال امنیت و آرامش این ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»،بار دیگر، بهار از راه رسید و از عطر خون سرخ شهیدان است که نوروزمان خجسته و خوشبوست و در کمال امنیت و آرامش این آیین باستانی را در کنار یکدیگر گرامی می داریم.
آری! اگر شهیدان نبودند بی شک اینقدر عزتمند و پرافتخار نبودیم، شهیدانی که با ایثار خود در صحنه های مختلف رفتند که ما بمانیم برخی از آن ها شهید عرصه جهاد در صحنه نبرد حق علیه باطل بودند و برخی شهید جهاد علمی و در راه حفظ عزت و افتخار ایرانی.به راستی که خط سرخ شهادت متوقف نمی شود، این روزها نیز صحنه ایثار و دفاع هنوز وجود دارد و شاهد رشادت و جانفشانی مدافعین حرم در پاسداشت اسلام راستین و نبرد حق علیه باطل هستیم.
کشورمان با نزدیک شدن به آغاز سال جدید رنگ و بوی نوروز و هفت سین به خود می گیرد و ما در جای جای میهن عزیزمان ایران شاهد سنت هایی ارزشمند و زیبا به قدمت یک عمر زندگی و حیات هستیم.بهار براي هر ايراني در هر جاي اين كره خاكي كه باشد معنا و مفهوم منحصر به فردي دارد. اين معنا و مفهوم در هر شهر و روستاي كشور متناسب با آداب و رسوم آن جا تجلي خاصي پيدا مي كند اما همه و همه در داشتن سفره هفت سين با هم مشتركند؛ سيب و سكه و سير و سماق و سنجد و سبزه و سمنو سين هاي مشترك اين سفره ها هستند.
در تمام این سال ها نوروزهایی بوده که براي كشورمان رنگ و بوي ديگري دارد، نوروزهایی که ضیافت غیورمردان و شیرزنانی ایرانی در مناطق عملیاتی برپا بود، ضیافتی به رنگ خون با عطر غیرت و شهادت و این روزها نیز استمرار همان ضیافت نوروزها در سوریه برای مدافعین حرم برپاست.
در آن روزها رزمندگان ما دفاع از میهن و ناموس خود را از نشستن در کنار سفره هفت سین خانوادگی مهمتر می دانستند و این روزها غیرت و دفاع از ناموس و کیان اسلامی مدافعین حرم را راهی سوریه می کند اما آن روزها و این روزها آیین نوروز را به رسم عشق با خط خون پاس می دارند، در خاطرات بسیاری از رزمندگان می خوانیم که آنان نیز در زمان جنگ با نزدیکی به سال نو سفره  هفت سینی برای زنده نگه داشتن روح امید و تازگی در دوران جنگ و مناطق عملیاتی درست می کردند.
آغاز سال نو و جشن عید نوروز با دید و بازدید، تبریک و تهنیت، عیدی دادن و عیدی گرفتن ها نیز کم و بیش در مناطق جنگی جریان داشت، موقع تحویل سال، بعضی سفره هفت سین می انداختند که سین های آن بسته به نوع رسته بچه ها توفیر می کرد. در تخریب که بیشتر با مین سروکار داشتند، به نحوی بود و در زرهی به نحو دیگر و این روزها شیرمردانی از جنس همان بزرگ مردان سال جدید خود را با لبیک با رقیه و لبیک با زینب تحویل می کنند.
سلاح ها و لوازم جنگی این بار جای خود را به هفت سین دلاور مردان ما می دهند، عکس شهدای عملیات را سر سفره می چینند، به سر لوله تفنگ ها پرچم سرخ می زنند، وصیت نامه ها یا نوار صدای دوستان در لحظات قبل از شهادت را سر سفره می گذارند.سفره هفت سین به روایت مدافعین حرم  رنگ و بوی دیگری دارد این بار سجاده، سربند، سنگ، سرنیزه، سیم خاردار و ساچمه هفت سین شیرمردان ما را تشکیل می دهند و جای سیب، سیر، سماق، سنجد، سمنو و ... را می گیرند، وقتی یک سین برای کامل شدن سفره نوروز کم است همه با هم یک صدا طنین سلام بر حسین را سر می دهند.انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها