امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157903
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 439
به گزارش«پیروان مــوعــود»، افشای ایمیل‌های هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امریکا نشان ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، افشای ایمیل‌های هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امریکا نشان می‌دهد شرکت گوگل با استفاده از یک ابزار نقشه برداری به دنبال سرنگونی رئیس جمهور سوریه بوده است.
این تبادلات ایمیلی را وبسایت افشاگر ویکی لیکس منتشر کرده است.بر اساس این گزارش، در زمانی که سیاست خارجی امریکا تلاش برای سرنگونی اسد بوده است، این غول فناوری مستقر در امریکا در پی تشویق نیروهای وفادار به اسد به ترک خدمت و فرار و همچنین افزایش اعتماد به نفس مخالفان وی بوده است.جزئیات این طرح را جارِد کوهن، یکی از مدیران اجرایی گوگل، در پیام‌هایی به تیم کلینتون داده بود. 
کوهن تا سال 2010 مشاور ارشد کلینتون و معاون ارشد در شورای روابط خارجی امریکا بوده است. وی پس از خروج از وزارت خارجه امریکا به سمتی در گوگل منصوب شد و همکاری سطح بالا با این شرکت را آغاز کرد.افشای این ایمیل‌ها همچنین نشان داد شرکت گوگل در سال 2012 به دنبال کمک به مخالفان اسد و سرنگونی وی بوده است.در بخشی از این پیام‌ها به همکاری اطلاعاتی گوگل و شبکه تلویزیونی الجزیره با پخش برنامه‌هایی علیه اسد اشاره شده است.کوهن در ایمیلی به تیم کلینتون کارکرد نرم افزار نقشه‌برداری را برای استفاده نیروهایی که به اسد پشت کنند تشریح می‌کند. گفتنی است باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا در دیدار تاریخی خود از کوبا اعلام کرد که شرکت گوگل قصد دارد اقداماتی برای «دسترسی بهتر به اینترنت» در این جزیره انجام دهد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها