امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157923
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۳
تعداد بازدید: 576
به گزارش«پیروان مــوعــود»، رادوان کاراجیچ، رهبر سابق صربهای بوسنی امروز (پنجشنبه) حکم دادگاه خود را دریافت خواهد کرد. وی در دادگاه ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، رادوان کاراجیچ، رهبر سابق صربهای بوسنی امروز (پنجشنبه) حکم دادگاه خود را دریافت خواهد کرد. وی در دادگاه جرایم جنگی سابق یوگوسلاوی با  11 مورد اتهام مرتبط با جنایات جنگی مواجه شد. دادستان با اعلام اینکه وی اقدام به نسل‌کشی کرده است خواستار حبس ابد برای وی شده است.
دادستان دادگاه اعلام کرده که رادوان کاراجیچ از عوامل اصلی و پیشرو در قتل‌عام مسلمانان بوسنی در دهه نود بوده است. کاراجیچ متهم است که با کمک راتکو ملادیچ، ژنرال سابق ارتش صربهای بوسنی اقدام به قتل‌عام مسلمانان بوسنی کرده است. هدایت کشتار مردم سربرنیتسا توسط صربها در سال 1995 نیز از دیگر اتهامات او است. طبق آمار ارائه شده در این سال حدود 7500 مرد و پسر مسلمان در سربرنیتسا کشته شدند.
اتهام دیگر وی نقش داشتن در کشتار غیرصربها در محاصره شهر سارایوو در سالهای بین 92 تا 95 است که حدود 12هزار بوسنیایی در جریان آن به قتل رسیدند.
کاراجیچ 70 ساله اتهامها را رد کرده است و گفته است که به عنوان یک رهبر وطن پرست صرب فقط هدفش محافظت از هویت صربها بوده است. خانواده کاراجیچ دادگاه رسیدگی به اتهامهای او را دادگاهی در جهت منافع سیاسی غرب خوانده اند و خواهان آزادی او شده اند.
پرونده رسیدگی به اتهامهای رادوان کاراجیچ یکی از مهمترین پرونده‌های جنایت جنگی پس از جنگ جهانی دوم است.
انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها