امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 157931
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 579
به گزارش«پیروان مــوعــود»، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که دادگاهی در عربستان، «علاء برنجی» روزنامه نگار منتقد را به اتهام ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که دادگاهی در عربستان، «علاء برنجی» روزنامه نگار منتقد را به اتهام توهین به خاندان حاکم این کشور به پنج سال زندان محکوم کرده است.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: این روزنامه نگار که از دو سال پیش در زندان به سر می‌برد، به اتهام  توهین به خاندان حاکم و تحریک افکار عمومی در دادگاه مبارزه با تروریسم، محاکمه شده است.

پرداخت جریمه مالی و هشت سال ممنوع الخروج بودن از جمله مجازاتهای دیگری است که این روزنانه نگار عربستانی به آن محکوم شده است.

عفو بین الملل با بیان اینکه این حکم کاملا دارای اشکال است افزود: برنجی قربانی سرکوب وحشیانه معارضان مسالمت جو از سوی رژیم سعودی با هدف از بین بردن کامل هر گونه صدای مخالف است.

«جیمز لینچ»، نایب رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین‌الملل گفت که زندانی کردن هر شخصی به خاطر ابراز عقیده و دفاع از حقوق دیگران به شیوه های صلح آمیز، مخدوش کردن کلی مفهوم عدالت است.

لینچ گفت مقامات سعودی باید حکم این روزنامه نگار را لغو و فورا و بدون قید و شرط او را آزاد کنند.

وی تاکید کرد که عربستان باید به دلیل تجاوزهای برنامه ریزی شده و شدید به حقوق بشر محاکمه شود.

علاء برنجی در روزنامه‌هایی همچون "البلد، "عکاظ" و "الشرق" عربستان فعالیت می کرد.

سازمان عفو بین الملل چندی پیش در گزارشی درباره عربستان اعلام کرد که حقوق بشر در عربستان در طول سال اول حکومت سلمان‌بن عبدالعزیز شاه سعودی بحران چشمگیری را شاهد بوده است.

این سازمان سال اول حکومت ملک سلمان را سال سیاه حقوق بشر برای شهروندان این کشور توصیف کرد.

در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است که نظام سعودی حملات مستمری علیه تمام اشکال مخالفت انجام می‌دهد و  اقداماتی از قبیل بازداشت منتقدان حکومت، اجرای محاکمه‌های به‌شدت ظالمانه و برچسب زدن تروریسم به معارضان انجام می‌دهد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها