امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۱۴:۴۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 158
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 436
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود ،مصطفی کشکولی در دومین نشست از سری نشست های هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی که ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود ،مصطفی کشکولی در دومین نشست از سری نشست های هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی که در وزارت نفت برگزار شد گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سالبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود ،مصطفی کشکولی در دومین نشست از سری نشست های هجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی که در وزارت نفت برگزار شد گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال گذشته 15 میلیارد لیتر نفت کوره و 8 میلیارد لیتر نفت گاز تحویل نیروگاه ها داده است.

وی با اشاره به میزان مصرف بنزین در کشور ادامه داد: اگر صنعت سی ان جی نبود امروز باید بیش از 82 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شد که با مصرف سوخت سی ان جی امروز توانستیم میزان مصرف بنزین را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی با اشاره به ذخیره سازی سوخت از 3 ما قبل از تعطیلات نوروز افزود: از تاریخ 24 اسفند ماه حدود یک میلیارد و 800 میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده است که براین اساس می توان گفت در پایان سال 91 یک میلیارد و 800 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی در خودروهای سواری وجود داشت که با تزریق یک میلیارد و 175 میلیون لیتر بنزین ویژه نوروز و سهمیه فروردین ماه حجم بنزین موجود در خودرو های سواری افزایش یافت.

وی افزود: در طول تعطیلات نوروز تنها 650 میلیون لیتر از این میزان بنزین مصرف شد که هم اکنون در باک خودرو ها 2 میلیارد و 340 میلیون لیتر بنزین تا تاریخ 16 فروردین ماه در باک ها موجود بوده است.

کشکولی با اشاره به اینکه هنوز بدهی ایرلاین ها با شرکت پخش تسویه نشده است گفت: در حال حاضر ایرلاین ها باید 460 میلیارد تومان به شرکت پخش پرداخت کنند که شرکت هما 188 میلیارد تومان، آسمان 121 میلیارد تومان و شرکت ماهان 92 میلیارد تومان به شرکت پخش بدهکار است.

وی با اشاره به آخرین آمار کشفیات سوخت قاچاق گفت: در سال 90 حدود 38 میلیون لیتر سوخت قاچاق در کشور کشف و سال گذشته نیز این آمار به 40 میلیون لیتر رسیده است.

کشکولی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت سوخت گازوئیل در مناطق مرزی کشور گفت: تا یک یا دو ماه آینده قیمت سوخت گازوئیل افزایش و به قیمت سوخت بین المللی می رسد.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که در سال جاری قصد داریم انجام دهیم صادرات بنزین و گازوئیل به دو کشور افغانستان و عراق است که مذاکرات در خصوص حجم و نحوه صادرات در حال انجام است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها