امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۵:۰۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1580
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 414
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از  شبکه خبری «یورونیوز»، در چهارمین دور انتخاب رئیس جمهور جدید ایتالیا، اگر چه امید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از  شبکه خبری «یورونیوز»، در چهارمین دور انتخاب رئیس جمهور جدید ایتالیا، اگر چه امید زیادی به پیروزی «رومانو پرودی» می رفت اما وی برغم کسب 395 رای، حداقل آراء لازم (504 رای) را بدست نیاورد و نتوانست کرسی ریاست‌جمهوری را به دست آورد.

در چهارمین دور رای گیری، پس از پرودی، «استفانو رودوتا» با 213 و «آناماریا کانچلیری» با 78 رای به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

«رومانو پرودی»، هفتاد و سه ساله، چهره شناخته شده بین المللی و فرستاده سازمان ملل متحد در امور کشور مالی و منطقه ساحل آفریقا، نامزد مورد حمایت جناح چپ میانۀ «پیرلوئیجی برسانی» نامزد انتخابات پارلمانی این کشور بود.همزمان برسانی که رهبری حزب دموکراتیک ایتالیا را نیز برعهده دارد، اعلام کرد پس از انتخاب رئیس جمهوری جدید از رهبری این حزب کناره گیری خواهد کرد.

رای دهندگان که متشکل از 1007 عضو مجلس نمایندگان و سنای پارلمان و نیز نمایندگان مناطق ایتالیا هستند صبح روز شنبه برای پنجمین دور به نامزدهای پیشنهادیشان برای پست ریاست جمهوری رای خواهند داد.

در این دور از رای گیری، جناح چپ میانه پییرلوئیجی برسانی به «رومانو پرودی، جناح «ماریو مونتی» به «آناماریا کانچِلیری»، و جنبش اعتراضی پنج ستاره «بپه گریلو» به «استفانو رودوتا» رای داد اما جناح راست میانه برلوسکونی که نامزدی را معرفی نکرده بود منتظر دور بعدی ماند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها