امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158007
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 543
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نقل از روزنامه سعودی الشرق الاوسط، "شیخ فواز بن محمد آل خلیفه" -- سفیر بحرین در انگلیس -- کنفرانسی را با ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نقل از روزنامه سعودی الشرق الاوسط، "شیخ فواز بن محمد آل خلیفه" -- سفیر بحرین در انگلیس -- کنفرانسی را با عنوان "تهدیدهای تروریستی: پیامدهای افراط‌گرایی شیعه و سنی در خاورمیانه" در لندن برگزار کرد.

وی در حاشیه این کنفرانس با بیان اینکه تعداد گروه های تروریستی در منطقه بسیار افزایش یافته است، در گفتگو با روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" مدعی شد: "عملیات تروریستی در حال حاضر بزرگترین خطری است که کشورهای حوزه خلیج فارس را تهدید می کند. این اقدامات با تعالیم دین اسلام و ارزش های اخلاقی و انسانی تعارض دارد. این عملیات تروریستی، کشورهای حوزه خلیج فارس را مورد هدف قرار داده است و به دنبال ایجاد بی ثباتی و ناامنی و همچنین برانگیختن فتنه ها و تعصبات نژادی در این کشورها است."

 وی در ادامه با این ادعا که ایران حامی گروه های تروریستی است، گفت: "برخی از تبهکاران بحرینی که در داخل کشور تحت تعقیب هستند هم اکنون در ایران به سر می برند. یک گروه مخالف نمی تواند یک شبه تبدیل به یک گروه معارض مسلح شود؛ مگر با حمایت دیگران. گروه های مخالف دولت بحرین در اردوگاه های نظامی ایران و عراق آموزش دیده اند."

شیخ فواز همچنین مدعی شد: " 98 نفر از کسانی که به اتهام مشارکت در عملیات تروریستی بازداشت و تحت محاکمه قرار گرفتند به ارتباط با ایران و آموزش در این کشور  اعتراف کردند."

سفیر بحرین در ادامه با تقدیر از نقش سازنده عربستان سعودی در منطقه و شورای همکاری خلیج فارس از درج نام جنبش حزب الله لبنان در لیست گروه های تروریستی استقبال کرد.

در این کنفرانس "فیلیپ سمایث" -- متخصص گروه های شبه نظامی تند رو— نیز در سخنانی مدعی شد: "تعداد مبارزان خارجی شیعه در سوریه، عراق و کسانی که به وسیله ایران حمایت می شوند از تعداد عناصر داعش و النصره بیشتر است. ده ها هزار نفر به صفوف گروه های شبه نظامی طرفدار بشار اسد در سوریه پیوسته اند. 8 هزار نفر از این مبارزان از اعضای جنبش حزب الله لبنان هستند. 3500 نفر نیروهای سپاه پاسداران ایران می باشند. پاکستان و افغانستان هر یک به ترتیب 1000 و 2500 نفر نیرو به سوریه اعزام کردند."

 این کارشناس در ادامه ادعاهای واهی خود افزود: "در حال حاضر یک میلیون مهاجر افغان در ایران زندگی می کنند. بیشتر آنها در بازداشت به سر می برند. تنها شرط آزادی آنها پیوستن به صفوف مبارزان در سوریه و عراق است. اگر این شبه نظامیان نبودند دیگر اسدی وجود نداشت. دولت اسد بر پایه این گروه های شبه نظامی خارجی استوار است. تکیه اسد به  این مبارزان بیگانه موجب بروز اختلافات نژادی در سوریه شده است."

"هادیه فتح الله" -- کارشناس امور امنیتی و مبارزه با تروریسم -- سخنران بعدی این کنفرانس بود. وی با متهم کردن ایران به حمایت مالی از گروه های تند رو مدعی شد: "این جریان های افراطی که در کشورهای حوزه خلیج فارس نفوذ کرده است از ایران سرچشمه می گیرد. این جریان ها ادامه تحرکات سابق مراجع دینی عراق هستند." فتح الله  همچنین مدعی شد: "هدف ایران از حمایت مالی گروه های تندروی بحرین ایجاد بی ثباتی و ناامنی در کشور است. گروه افراطی "خلاص" از این نمونه است. این گروه در ظاهر یک جنبش مخالف قانونی است ولی در حقیقت به دنبال ایجاد فتنه و درگیری در بحرین است و در هماهنگی کامل با سپاه پاسداران ایران قرار دارد."

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها