امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158008
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 354
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، به دنبال ادعای مقامات عربستان سعودی مبنی بر ارتباط جاسوسان بازداشت شده این کشور با ایران، رسانه های ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، به دنبال ادعای مقامات عربستان سعودی مبنی بر ارتباط جاسوسان بازداشت شده این کشور با ایران، رسانه های عربستان در ادعایی تازه اعلام کردند دستگاه اطلاعاتی ایران از یک فرد افغان برای جاسوسی استفاده کرده است.

به ادعای رسانه های سعودی، این فرد افغان از اعضای حزب "سپاه پاسداران افغانستان" است. وی در یک رستوران در نزدیکی مجتمع مسکونی متعلق به وزارت دفاع ملی عربستان مشغول به فعالیت بود . این جاسوس افغان وظیفه داشت اسامی افسران ساکن در آن مجتمع را به ایران گزارش کند.

روزنامه های سعودی همچنین مدعی شدند: "دستگاه اطلاعاتی ایران فردی را در ایام حج استخدام کرده بود. این فرد اطلاعات مربوط به مسیرهای آمد و شد و زمان حضور مقامات ارشد عربستان در مناسک حج  را جمع آوری  و به ایرانی ها گزارش می کرد."

روزنامه "عکاظ" در این باره نوشت : "بارزترین اتهامات متهم ردیف 17 عبارت است از: جاسوسی از افسران سعودی در رستوران و گزارش اسامی آنها به ایران، دیدار با اعضای دستگاه اطلاعاتی ایران، دریافت و اجرای اوامر آنها و همچنین اجرای تمهیدات امنیتی به منظور افشا نشدن هویتش." این روزنامه  در ادامه مدعی شد: "فرد افغان درباره گرایشش به حزب سپاه پاسداران افغانستان با عناصر اطلاعاتی ایران صحبت  داشته و اظهار کرده بود آموزش های نظامی لازم را دیده است و آمادگی دارد به ایران خدمت کند. وی همچنین متهم است با اجاره کردن یک خودرو به نام خود اقدام به عملیات تروریستی به نفع ایران کرده است.  این فرد افغان چند بار به ایران سفر کرده و با اعضای دستگاه اطلاعاتی ایران دیدار داشته است."

این روزنامه  با تکرار ادعاهای بی اساس خود نوشت: "پس از دستگیری چند نفر از اعضای باند جاسوسی ایران، عنصر اطلاعاتی ایرانی از جاسوس افغان می خواهد دیگر با او تماس نگیرد و به سفارت ایران در عربستان نیز مراجعه نکند."

طبق ادعای این روزنامه سعودی، حوزه جاسوسی متهم ردیف 18 شهر مدینه بوده است. وی اطلاعاتی را درباره وضع اقلیت شیعه و تعداد آنها در شهر، به ایران مخابره کرده است. این جاسوس همچنین مسیرهای رفت و آمد و زمان اجرای مناسک حج به وسیله مقامات ارشد عربستان را پایش و به ایران گزارش می کرده است. او متهم است در ایمیل خود تصاویر ناشایستی  را از سردمداران رژیم آل سعود و مفتی عربستان منتشر کرده و مقاله ای بسیار موهن و نادرست درباره  این رژیم نوشته است.

رسانه های سعودی همچنین مدعی شدند: "در جلسه سوم بررسی اتهامات جاسوسان مشخص شد یک متخصص فیزیک هسته ای و یک مسؤول بانک نیز در قضیه جاسوسی دست داشتند. در بررسی های صورت گرفته در جلسه چهارم و پنجم، ارتباط یک نیروی امنیتی ، یک پزشک و همچنین یک کارشناس اقتصادی معروف با این باند جاسوسی آشکار شد. بیشتر این جاسوسان به ایران سفر کرده اند و با اعضای دستگاه اطلاعاتی ایران دیدار داشتند. آنها راهنمایی های لازم را از طرف ایرانی برای اجرای بهتر وظیفه جاسوسی شان دریافت می کردند."

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها