امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158012
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 432
به گزارش«پیروان مــوعــود»، افراد گروه طالبان افغانستان از روز گذشته عملیات خود برای بیرون راندن نیروهای وابسته به داعش در شرق این کشور ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، افراد گروه طالبان افغانستان از روز گذشته عملیات خود برای بیرون راندن نیروهای وابسته به داعش در شرق این کشور را آغاز کرده است.

مسئولان امنیتی در ولایت «ننگرهار» در شرق افغانستان از کشته و زخمی شدن بیش از بیست نفر در این درگیریها خبر می‌دهند.

«حضرت حسین مشرقیوال» سخنگوی فرماندهی امنیت این ولایت امروز به رادیو کلید افغانستان گفت: از صبح روز گذشته درگیری میان افراد طالبان و داعش در منطقه «کرکنی» شهرستان آچین راه‌اندازی شده است که تاکنون 24 نفر از هر دو گروه کشته و زخمی شده‌اند.

وی افزوده است: تاکنون در نتیجه این درگیری 15 عضو گروه طالبان و نه عضو گروه داعش کشته و شش طالب و چهار داعشی زخمی شده‌اند.

از زمان اعلام حضور برخی افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان، طالبان این کشور به صورت جدی مبارزه با آنها را آغاز کردند.

در همان ماههای ابتدایی حضور این افراد، ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان در نامه‌ای خطاب به ابوبکر بغدادی مخالفت خود و گروه تحت رهبری‌اش با حضور این گروه در افغانستان را اعلام کرد.

افراد طالبان در برخی ولایات افغانستان از جمله هرات، فراه و زابل عملیاتهای گسترده‌ای را علیه داعش آغاز کردند که منجر به بیرون روفتن داعش از این سه ولایت شد.

در ننگرهار نیز از ماهها پیش نبردها میان افراد این دو گروه به شدت ادامه دارد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها