امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158039
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 474
به گزارش«پیروان مــوعــود»، برخی استان‌های عراق برای چندین بار شاهد تظاهرات مردم و تاکید آنها بر لزوم تایید کابینه جدید توسط پارلمان ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، برخی استان‌های عراق برای چندین بار شاهد تظاهرات مردم و تاکید آنها بر لزوم تایید کابینه جدید توسط پارلمان بود.

استان‌های بغداد، بصره، ذی قار، الدیوانیه، بابل، واسط و المثنی روز جمعه شاهد تظاهرات مردمی بود. معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی از پارلمان خواستند به کابینه جدیدی که حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور پیشنهاد کرده، رای دهد.

همچنین تظاهرکنندگان خواستند اصلاحات جامع‌تر اجرا شده و شامل معاونان وزرا و مدیرکل‌ها نیز شود و به جایگزینی وزرا محدود نباشد.

العبادی روز پنجشنبه گذشته به سلیم جبوری، رئیس پارلمان لیست اسامی کابینه جدید را به صورت محرمانه ارائه کرده و تعهد داد اسامی روسای هیات‌های مستقل را به زودی و ظرف مدت نهایتا یک ماه اعلام کند.

لیستی که حیدر العبادی به عنوان اسامی پیشنهادی خود برای کابینه جدید به پارلمان ارائه کرده شامل ۱۶ وزیر است که در آن وزرای کشور و دفاع به دلیل شرایط امنیتی و جنگ با داعش تغییر نکرده است.


رئیس پارلمان عراق روز جمعه مهلتی ۱۰ روزه را برای بررسی سمت‌ها در وزارتخانه‌ها و مدت یک ماه را برای تایید هیات‌ها و سمت‌های امنیتی مشخص و تاکید کرد: پارلمان و دولت در راستای تحقق این امر در مدت معلوم تلاش خواهند کرد.

مقتدی صدر نیز روز جمعه پایان تحصن‌ها مقابل ورودی‌های منطقه الخضراء در بغداد و ادامه تظاهرات در روزهای جمعه را با هدف تحت فشار گذاشتن پارلمان برای تایید کابینه جدید خواستار شد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها