امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158100
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 458
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه رای الیوم در گزارش امروز پنجشنبه خود نوشت: نبرد بزرگ شهر حلب در روزهای آینده خواهد بود و ارتش سوریه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه رای الیوم در گزارش امروز پنجشنبه خود نوشت: نبرد بزرگ شهر حلب در روزهای آینده خواهد بود و ارتش سوریه و هم پیمانانش خود را در ریف این شهر مستقر می کنند و منابع نظامی از سلاح ها و تاکتیک های نظامی جدید گروههای مسلح درسایه تصمیم کشورهای منطقه ای حامی این گروهها برای پایان دادن به آتش بس سخن می گویند.

این روزنامه نوشت: برای اولین بار، اتاق عملیات مشترک بین ارتش سوریه و هم پیمانانش بیانیه واحدی را منتشر کرده و گفتند که درهای جهنم به روی گروههای مسلح گشوده خواهد شد. همچنین این بیانیه برای اولین بار گفت که نیروهای ایرانی و حزب الله و ارتش سوریه برای گشودن درهای نبرد بسیج می شوند. این بیانیه نشان از مرحله ای سرنوشت ساز در میدان نبرد سوریه دارد. این بیانیه به موارد گسترده نقض آتش بس از سوی گروههای مسلح اشاره می کند. سرنگون کردن جنگنده سوریه بر فراز شهرک العیس و اسیر کردن خلبان آن اوج این موارد نقض آتش بس بود.

روزنامه رای الیوم افزود: تغییر بزرگی در جبهه گروههای مسلحی که با روسیه در فرودگاه حمیمیم تماس گرفته و آتش بس را پذیرفتند، روی داد. دو گروه مسلح احرارالشام و جیش الاسلام به جبهه النصره در گشودن نبردهای شمال سوریه ملحق شدند. این دو گروه به طور مستقیم وابسته به ترکیه و عربستان هستند. یکی از فرماندهان نظامی در منطقه گفت: روشن است که تصمیم سیاسی برای این گروهها به منظور تشدید کردن اوضاع صادر شده است. نظامیان سوریه و هم پیمانان انها ارزیابی می کنند که آتش بس فروپاشیده است و خودشان را برای دور جدیدی از رویارویی ها آماده کرده اند.

به نوشته رای الیوم، جبهه های خاموش در حلب و ریف آن شعله ور شد و منابع نظامی هم پیمان با ارتش سوریه به این روزنامه گفتند: کمک های پشتیبانی نظامی زیادی به گروههای مسلح شده است و این کمک ها در هفته های آتش بس به دست آنها رسیده است. این امر - به گفته این مسئول نظامی - نشان می دهد کسانی که در پس پرده این گروهها در کشورهای منطقه هستند، نیت صادقانه ای برای حرکت در مسیر حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه ندارند.

منابع فرماندهی نظامی در اتاق عملیات مشترک ارتش سوریه و هم پیمانانش به روزنامه رای الیوم گفتند: نبردهای آتی با گذشته متفاوت خواهد بود.  ی تاکید کرد: ملاحظه می شود که گروههای مسلح همراه با دریافت سلاح های جدید و تجهیزات برای ادامه نبرد، تاکتیک ها و نقشه های نظامی جدیدی را دنبال می کنند که باید با آن به شیوه های نظامی جدید برخورد کرد.

این روزنامه نوشت: ایران برای مرحله آینده نظامی نیروهای نخبه کلاه سبز خود را اعزام کرد که وارد فرودگاه دمشق و سپس مستقیم عازم شهرک الخاضر در ریف جنوبی شهر حلب شدند. در حلب و ریف حلب در روزهای آینده نبرد بزرگ روی خواهد داد. کلاه سبزها که ایرانی ها آنها را نیروهای تیپ 65 ارتش می دانند، نیروهای ویژه هستند.

نیروهای نظامی ارتش و حزب الله و ایرانی ها در مناطق حلب و ریف ان مستقر شده‌اند و روس ها نیز در این آمادگی شرکت دارند زیرا به نوبه خود تاکید کردند که گروههای مسلح آتش بس را محترم نشمرده اند و انواع سلاح های جدید را از طریق مرز سوریه دریافت کرده اند. به طور قطع، برای هر کسی که روند آمادگی نظامی را دنبال می کند، روشن است که پاسخ به صورت موضعی نسبت به نقض آتش بس نخواهد بود. محافل نظامی در این ائتلاف از نبردهای بزرگ سخن می گویند. هدف مستقیم همان کنترل کامل بر ریف های غربی و جنوبی حلب تا مرحله اخراج کردن عناصر مسلح از شهر حلب و در نتیجه قطع خطوط امدادرسانی و پشتیبانی از مرز ترکیه است.

روزنامه رای الیوم افزود: آمادگی برای نبرد بزرگ حلب زیر آتش انجام می شود. نبرد کنونی در شهرک العیس در ریف جنوبی حلب یکی از مهمترین مثال ها در این زمینه است زیرا جبهه النصره و جنبش احرار الشام و فیلق الرحمن و جیش الاسلام به سمت این شهرک و تپه های آن پیشروی کردند و ارتش سوریه به سمت شهرک الحاضر در مجاورات آن عقب نشست و همزمان، این گروههای مسلح جبهه خان طومان در شرق را در تلاش برای یورش به این شهرک گشودند و نیز جبهه شیخ مقصود و الراشدین در داخل شهر حلب را.

مناطقی را که گروههای مسلح درساعات گذشته به کنترل درآوردند، زیر گلوله باران شدید ارتش سوریه قرار گرفت.

روزنامه رای الیوم در پایان نوشت: روزهای آینده همان روزهایِ تلاش برای تغییر دادن کفه ترازو به نفع گروههای مسلح  - با تصمیم حامیان منطقه ای آنها به منظور بهره برداری از این تغییر در میز مذاکرات از یک سو و غنیمت شمردن فرصت اقدام گروههای مسلح در نقض آتش بس برای تقویت کنترل ارتش سوریه و تکمیل بازپس گیری مناطق جدید و حلب است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها