امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158119
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 418
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری دولتی ترکیه، آناتولی، امروز پنجشنبه (19 فروردین) گزارش داد در این عملیات که چهارشنبه اجرا شد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری دولتی ترکیه، آناتولی، امروز پنجشنبه (19 فروردین) گزارش داد در این عملیات که چهارشنبه اجرا شد سنگرگاههای مورد استفاده پیکارجویان هدف قرار گرفت.
این خبرگزاری به نقل از منابع امنیتی گزارش داد در این عملیات جنگنده های اف 16 و اف 4 مواضع پ ک ک را در منطقه «زپ» در شمال عراق هدف قرار دادند.
این عملیات در پی سخنان تند دو روز پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه علیه پ ک ک بیان شد.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت زمان برای مذاکرات صلح با پ ک ک به سر رسیده است.
اردوغان روز دوشنبه در سخنانی که به صورت زنده از شبکه تلویزیونی تی‌آرتی ترکیه پخش می‌شد، شبه نظامیان یا باید تسلیم شوند و یا آنها «از بین می‌روند.»
آتش بس دو ساله میان دولت ترکیه و پ‌ک‌ک که به درگیری‌های دو طرف از سال 1984 تاکنون پایان داده بود، در تابستان 1394 لغو شد. در درگیری‌های سه دهه اخیر دو طرف تاکنون بیش از 40 هزار نفر کشته شده‌اند.
 براساس آمارهای دولتی، از ابتدای تابستان 1394 تاکنون حدود 400 سرباز و نیروی پلیس و همچنین چندین هزار شبه نظامی کشته شده‌اند.
به گفته احزاب سیاسی مخالف اردوغان، در ناآرامی‌های اخیر ترکیه بین 500 تا یک هزار غیرنظامی که اغلب ساکن مناطق کردنشین در جنوب شرقی این کشور بودند، کشته شده‌اند.

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: سوریه,ترکیه
آخرین اخبار
پربازدید ها