امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158120
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 372
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دایره مبارزه با تروریسم پاکستان اعلام کرد که ۲۵ عامل شبه نظامی وابسته به گروه تروریستی داعش در شهر کراچی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دایره مبارزه با تروریسم پاکستان اعلام کرد که ۲۵ عامل شبه نظامی وابسته به گروه تروریستی داعش در شهر کراچی پاکستان درحال طراحی یک سری حملات تروریستی در این شهر هستند.  "جنید شیخ" یکی از افسران دایره مبارزه با تروریسم پاکستان عصر روز گذشته (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: این افراد درحال طراحی حملاتی علیه افراد و نهادهای خارجی مقیم کراچی، نیروهای پلیس و امنیتی و مراکز خرید در این شهر به عنوان دومین کلانشهر بزرگ جهان هستند.
این افسر ارشد دایره مبارزه با ضدتروریسم پاکستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت پاکستان حضور داعش در این کشور را رد می کند، گفت: افرادی که ما از آنها به عنوان عوامل وابسته به داعش نام می بریم، در واقع وابستگی های ایدئولوژیکی به داعشی ها دارند و فقط از طریق شبکه های اجتماعی، با گروه تروریستی داعش در تماس هستند.
وی افزود: این افراد پیش از این در گروه ترویستی لشگر جهنگوی(از خطرناک ترین گروه های تروریستی ضدشیعی در پاکستان)، طالبان و یا القاعده عضویت داشتند اما اکنون از افکار و ایدئولوژی داعش تبعیت می کنند.
** دو داعشی در کراچی پاکستان کشته شدند
دایره مبارزه با تروریسم پاکستان همچنین روز گذشته اعلام کرد که نیروهای ضدتروریسم این کشور دو عامل وابسته به گروه تروریستی داعش در شهر کراچی را به قتل رساندند.
شبکه خبری 'جیو' روز گذشته با اعلام این خبر، گزارش داد که مقادیری سلاح و مواد منفجره نیز از این دو تروریست بدست آمده است.
با وجود اینکه دستگاه های امنیتی و مبارزه با تروریسم در پاکستان بارها از دستگیری و یا کشته شدن عوامل تروریستی وابسته به گروه داعش در نقاط مختلف این کشور خبر داده اند، اما دولت و ارتش پاکستان همچنان تاکید دارند که رد پایی از داعش در پاکستان وجود ندارد.
البته دولت پاکستان در چند ماه اخیر، تا حدی مواضع خود را تغییر داده و در مواضع جدید خود درخصوص حضور احتمالی داعش در این کشور اعلام کرده است که داعش 'حضور سازمان یافته' در پاکستان ندارد.
ارتش پاکستان هم بارها تاکید کرده است که حتی اجازه نخواهد داد سایه داعش وارد پاکستان شود.
برخی رسانه های پاکستان در روزهای اخیر گزارش داده بودند که شهر پاراچنار در مناطق شمال غرب (مناطق قبایلی) پاکستان در معرض تهدید حمله عوامل داعش از سمت خاک افغانستان قرار دارد اما برخی تحلیل گران پاکستان معتقدند که داعش در افغانستان تضیعف شده و توان حمله به هیچ یک از نقاط پاکستان را ندارد.

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها