امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158137
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 382
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجله گلوب آمريکا در گزارشی نوشت: در پرتو وقایع غم انگیز اخیر، خصومت نسبت به پیروان دین اسلام در آمریکا به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجله گلوب آمريکا در گزارشی نوشت: در پرتو وقایع غم انگیز اخیر، خصومت نسبت به پیروان دین اسلام در آمریکا به امری شایع تبدیل شده است. مشاهده مطالبی در فیس بوک که همه مسلمانان را محکوم کند نیز به امری بیش از حد معمول تبدیل شده است. هیچ زمانی نیست که من آنلاین شده باشم و دستکم یک مطلب را ندیده باشم  که همه مسلمانان، و یا حتی همه پناهندگان را تروریست خوانده باشد.

ناراحت می شوم زمانی که می بینم مردم آنقدر ترسیده اند که نمی دانند با این کارشان در حال نفرت افکنی هستند. شرکت های خصوصی مجاز به بستن درهای خود به روی مشتریان مسلمان هستند. زنان محجبه مسلمان در حال قدم زدن در خیابان مورد آزار قرار می گیرند. حتی ترسناک تر از همه، شعارهای نفرت انگیزی است که حملات تروریستی اخیر در بلژیک را فرا گرفته است.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مانند سناتور «تد کروز» پیشنهاد کرده اند اقدامات امنیتی شدیدی، از گشت زنی در محله های مسلمان نشین تا بسته شدن مرزها به روی مردم مسلمان انجام شود.

گاهی اوقات من احساس می کنم که به زودی شاهد آغاز جنبش حقوق مدنی خواهیم بود. گاهی اوقات حتی احساس می کنم به زودی شاهد آغاز جنگ جهانی بعدی خواهیم بود. این پیش بینی ممکن است اغراق آمیز باشد، اما تنش های ایجاد شده نسبت به مسلمانان در سراسر جهان نباید نادیده گرفته شود.

کلمه اسلام هراسی اخیر به واژگان افزوده شده است، اما یک مسئله بسیار واقعی است. گوگل این کلمه را این چنین تعریف کرده است: «دوست نداشتن و یا تعصب علیه اسلام و مسلمانان، به خصوص به عنوان یک نیروی سیاسی»، و مردم از آن استقبال می کنند.

سیاستمدارانی مانند «دونالد ترامپ» خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده اند و ترسناکترین بخش این است که مردم نیز از او حمایت کرده اند.

این بی عدالتی بزرگ در حق پیروان دین اسلام را ما باید به عنوان افراط گرایی و تروریسم توصیف کنیم.

من اطلاعات زیادی در مورد آموزه های قرآن ندارم، اما مسلمانان خود نیز جنایات تروریستی را محکوم می کنند.

داعش ارتباطی با مسلمانان ندارد. داعش گروهی از افراط گرایان اسلامی است که اصول خود را دنبال می کنند. داعش تنها غیر مسلمانان را نمی کشد، بلکه مسلمانان را نیز قتل عام می کند. بسیاری از پناهندگان که ما آنها را به عنوان تروریست به حاشیه می رانیم، واقعا پناهنده اند، زیرا آنها در حال فرار تروریست ها هستند.

ما آمریکایی ها نباید از چیزی که درکش نمی کنیم، بترسیم. اسلام یکی از ادیانی است که با سریع ترین رشد در جهان مواجه است. سی ان ان پیش بینی کرده است که تا سال 2050 نزدیک به نه میلیون مسلمان در جهان وجود خواهد داشت. بنابراین، به جای محکوم کردن مسلمانان به خاطر اقدامات افراط گرایان خشونت طلب، ما باید سعی کنیم مردم مسلمان را بهتر بشناسیم. همه ما باید بدانیم اسلام ربطی به تروریسم ندارد.

اگر ما این کار را نکنیم، نمی توانیم خودمان را یک کشور متحد در نظر بگیریم. بیایید قبل از محکوم کردن فکر کنیم و با جامعه مسلمان برای رسیدن به صلح تلاش کنیم. اگر ما با هم متحد نباشیم ، قطعا سقوط خواهیم کرد.
گ

انتهای پیام/654

آخرین اخبار