امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158149
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 378
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سه وکیل عرب در آمریکا دادخواستی را به یک دادگاه این کشور درباره ممنوعیت سفرهای هوایی مسلمانان ارائه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سه وکیل عرب در آمریکا دادخواستی را به یک دادگاه این کشور درباره ممنوعیت سفرهای هوایی مسلمانان ارائه دادند.

این وکلا به نیابت از 18 مسلمان دادخواست فوق را به دادگاه آمریکا ارائه کردند. یکی از این مسلمانان کودکی 4 ساله است. به گفته وکیلان مدافع، ممنوعیت سفر هوایی مسلمانان، حقوق قانونی آنها را نقض می کند.

در این دادخواست آمده: "درج اسامی افراد در لیست "ممنوعیت سفر هوایی"، بر زندگی هزاران نفر اثر منفی می گذارد. نام آنها در لیست دیگری نیز قرار دارد. در سفرهای هوایی، این موکلان  بیش از دیگران مورد بازرسی قرار می گیرند. دولت آمریکا یک باند مخفی راه اندازی کرده است. این باند از باندهای کوچکتری تشکیل می شود و در دل آنها باندهای دیگری نیز فعالیت می کنند. هریک از این باندها لیست های مخصوص به خود را دارند. بیشتر مردم نمی دانند اسم آنها به چه دلیل و تا کی در کدام لیست قرار دارد. "

در ادامه این دادخواست آمده است: "اسامی 227932 نفر در سال 2009 در این لیست قرار داشت. در سال 2013 این تعداد به 468749 نفر افزایش یافت . پیش بینی می شود اسامی تعداد بیشتری از مسلمانان به دلیل جنگ ضد داعش در لیست ممنوعیت سفر هوایی قرار گیرد."
"یحیی وهیلی" یک آمریکایی سومالی الاصل است. وی هنگامی که قصد داشت از قاهره به آمریکا باز گردد نیروهای امنیتی آمریکا به او اعلام کردند نامش در لیست "ممنوعیت سفر هوایی" قرار دارد. وهیلی در یک گفتگوی تلفنی با روزنامه "نیویورک تایمز" اظهار داشت:  "من یک شهروند بیگناه آمریکایی هستم. الان در غربت و تبعید به سر می برم . نمی دانم کی می توانم به وطنم باز گردم و خانواده ام را ببینم."

شورای روابط اسلامی-‌آمریکایی با حمایت از دادخواست وکلای مدافع و با بیان اینکه در حال حاضر اسامی یک میلیون مسلمان در لیست ممنوعیت سفر هوایی قرار دارد، اعلام کرد: "چنانچه پلیس فدرال آمریکا بخواهد درباره این مسلمانان تحقیق کند باید اجازه دهد آنها به آمریکا باز گردند. مسلمانان باید از حقوق اساسی خود بدون هیچ تهدید و واهمه ای برخوردار شوند."

شبکه "ان بی سی" آمریکا نیز از مهلت سه هفته ای دادگاه به دولت این کشور برای رسیدگی به موضوع خبر داد.

روزنامه "واشینگتن پست" نوشت: "این بزرگترین چالش بر ضد لیست دولت است که از سفر هوایی برخی مردم جلوگیری می کند."

پیش از این یک قاضی در ایالت "اورگن" آمریکا و قاضی دیگری در دادگاه "الکساندریا"(شهری در ایالت ویرجینیا) ممنوعیت سفر هوایی مسلمانان را ناقض حقوق اساسی  افراد برشمردند.
 
انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها