امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158152
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 409
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عرب نیوز با انتشار گزارشی نوشت: سرتیپ «امیر علی آراسته،» معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عرب نیوز با انتشار گزارشی نوشت: سرتیپ «امیر علی آراسته،» معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش [جمهوری اسلامی] ایران، چند روز پیش اعلام کرد تهران بزودی از تیپ 65 و یگان‌های دیگر نیروهای ویژه‌ای را به عنوان مستشار به سوریه اعزام خواهد کرد.

 عرب نیوز در ادامه مدعی شد: امیر سرتیپ آراسته همچنین افزود در مقاطعی از تیراندازان و نیروهای ویژه‌ نیروی زمینی ارتش ایران به عنوان مستشاران نظامی در سوریه و عراق استفاده خواهد شد. نگارنده گزارش سپس این پرسش را مطرح می‌کند: «چرا ایران اکنون آشکارا درخصوص دخالت [نظامی] در سوریه سخن می‌گوید؟»

در ادامه گزارش با طرح ادعاهای واهی و فرافکنی‌های مختص رسانه‌های وابسته به رژیم وهابی آل‌سعود آمده است: «همگان می‌دانند نیروهای نظامی سپاه پاسداران [انقلاب اسلامی ایران] و حزب‌الله لبنان در حال حاضر در سوریه و در پشتیبانی از بشار اسد، [رئیس‌جمهور سوریه] حضور دارند. با این وجود ایران در گذشته، حضور نیروهایش را در خاک این کشور تکذیب می‌کرد. شرم‌آور است که رسانه‌های غربی همواره از نقش ایران در سوریه چشم‌پوشی کرده‌اند. دولت اوباما نیز همواره اقدامات ... ایران را در پشتیبانی از [اسد] و پیش از آن نیز پشتیبانی از حامیانش را در عراق نادیده گرفته است.»

در ادامه گزارش آمده است: 3 دلیل برای اینکه تهران در این مقطع زمانی آشکارا از حضور نیروهایش در خاک سوریه سخن می‌گوید، وجود دارد.

طبق ادعای نگارنده این گزارش، دلیل نخست، تصمیم مسکو به خروج نیروهایش از سوریه است. در این گزارش ادعا شده است: «تهران تلاش می‌کند جای مسکو را در حمایت از اسد بگیرد. این اقدام ایران حامل پیام پشتیبانی برای تمامی حامیان منطقه‌ای این کشور است.»

در این گزارش همچنین ادعا شده است: افشای موافقت واشینگتن و مسکو درخصوص لزوم برکناری اسد از قدرت دلیل دوم اعلام آشکار حضور نیروهای سپاه در سوریه از سوی مقامات نظامی ایران است.  
 
نگارنده گزارش دلیل سوم را طرح واشینگتن برای افزایش قابل ملاحظه شمار نیروهای ویژه آمریکا در سوریه می‌داند.        
 
امیر علی آراسته چندی پیش در گفت‌وگو با یک خبرگزاری با اشاره به حضور مستشاری نیروی زمینی ارتش به خصوص تیپ 65 به سوریه اظهار داشت: تیپ 65 جزئی از نیروی زمینی ارتش است و ما از تیپ 65 و هم یگان‌های دیگر به عنوان مستشار به سوریه نیرو اعزام می‌کنیم و این اعزام مختص تیپ 65 تکاوری نیست و الان در آنجا مستشاران تیپ 65 حضور دارند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها