امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158153
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 384
به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'شیخ عبدالمهدی کربلایی' نماینده آیت الله سیستانی و امام جمعه کربلای معلا، در خطبه دوم جمعه به عهدنامه تاریخی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'شیخ عبدالمهدی کربلایی' نماینده آیت الله سیستانی و امام جمعه کربلای معلا، در خطبه دوم جمعه به عهدنامه تاریخی امیرمومنان (علیه السلام) برای مالک اشتر اشاره کرد و گفت: این عهدنامه همچنان برای کسانی که می خواهند در مسند حکومت بنشینند یا پست های مدیریتی به دست گیرند، کاربرد دارد.

خطیب جمعه کربلا با اشاره به اهمیت عهدنامه امیرمومنان علی (علیه السلام) ادامه داد: امیرمنان علی (علیه السلام) از طریق این عهدنامه، مسیر را برای سیاستمداران و حاکمان و متصدیان پست های مدیریتی روشن و تبیین کرده است.

بعد از خودداری آیت الله سیستانی از بیان مواضع در خطبه دوم جمعه، خطیبان جمعه کربلا در خطبه دوم فقط به قرائت فرازهایی از عهدنامه امیرمومنان علی (علیه السلام) یا بخش هایی از صحیفه سجادیه و روایاتی از ائمه اطهار (علیه السلام) بدون شرح تفصیلی درباره آنها اکتفا کرده اند.

شیخ عبدالمهدی کربلایی و سید احمد الصافی نمایندگان  آیت الله سیستانی و خطیبان جمعه کربلا، از هفته گذشته علاوه بر قرائت فرازهایی از عهدنامه امیرمومنان علی (علیه السلام) و صحیفه سجادیه و روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) که اغلب توصیه هایی درباره حاکم و رعیت است، به شرح تفصیلی این فرازها نیز می پردازند.

 آیت الله سیستانی در پنجم فوریه 2016 اعلام کردکه از بیان موضع شخصی در قبال تحولات عراق در خطبه دوم جمعه کربلای معلا خودداری و فقط به مقتضای امور مواضع اش را اعلام می کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها