امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158159
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 331
به گزارش «پیروان مــوعــود»، انجمن حقوق بشر بحرین در تازه ترین گزارش هفتگی خود اعلام کرد که بازداشتهای خودسرانه، شکنجه، آدم ربایی، حملات ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، انجمن حقوق بشر بحرین در تازه ترین گزارش هفتگی خود اعلام کرد که بازداشتهای خودسرانه، شکنجه، آدم ربایی، حملات غیر قانونی و سرکوب اعتراضات ادامه دارد و نیروهای امنیتی حکومت بحرین در تازه ترین مورد، پنج شهروند دیگر را زندانی کردند.

در این گزارش آمده است: انجمن حقوق بشر بحرین از یکم تا هشتم آوریل یازده مورد بازداشت از جمله بازداشت دو نوجوان در منطقه الهمله را رصد کرده است.

این گزارش همچنین به شهادت علی عبدالغنی عاشور جوان بحرینی و صدور یک سال حبس برای سعید السماهیجی به خاطر بیان دیدگاهایش اشاره کرد.

مزدوران حکومت آل خلیفه پنجشنبه 12 فروردین (31 مارس) علی عبدالغنی را در منطقه شهرکان در غرب بحرین مجروح کردند که وی به علت شدت جراحات روز دوشنبه 16 فروردین (4 آوریل) شهید شد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه نظام آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری نظام حاکم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. بحرین در سرکوب مردم همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به نظام بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

نظام بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراض ها شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدام ها، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها