امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 22
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158164
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 261
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت: گروهی از مجرمان با ارسال پیامک‌هایی با ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت: گروهی از مجرمان با ارسال پیامک‌هایی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی، از قربانیان درخواست دارند در صورت تمایل به دریافت جایزه، کد 4 رقمی که برای آنها ارسال می‌شود را به همین شماره ارسال (forward) کنند.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: پیامک مذکور دارای محتوایی به این صورت است "شماره شما در قرعه کشی **** برنده شده است. در صورت تمایل به دریافت جایزه، کد 4 رقمی که برای شما ارسال شده را به همین شماره ارسال نمایید."

وی افزود: این افراد به محض دریافت کد ارسالی از جانب قربانی، اقدام به ایجاد صفحات مختلف در شبکه‌های اجتماعی نموده و برای سایرین ایجاد مزاحمت می‌کنند.

سرهنگ آذردرخش با بیان اینکه حتی احتمال دارد از شما عکس نیز درخواست کنند تا اسامی برندگان به همراه تصاویر آنها را در سایت اعلام نمایند، ادامه داد: اگر شماره یا کدی برای شما از شماره‌های ناشناس یا خاص ارسال شد تحت هیچ عنوانی به افراد دیگر که با شما تماس گرفته و خواهان دانستن این کدها هستند اطلاع ندهید و برای آنها ارسال نکنید و عکس خود را در اختیار این افراد نگذارید، چرا که این افراد با شماره و عکس شما در شبکه‌های اجتماعی صفحه ایجاد نموده‌اند و رفتار مجرمانه دارند.

آذردرخش ادامه داد: این امر از طریق ایمیل نیز صورت می‌گیرد؛ به گونه‌ای که برخی شبکه‌های اجتماعی برای عضویت فرد کد را با ایمیل ارسال می‌کنند؛ لذا مجرمان سایبری در تماس با شما از طریق ایمیل خواهان ارسال این ایمیل‌ها و عکس شما هستند تا بتوانند صفحه ایجاد شده در شبکه اجتماعی با مشخصات و عکس شما را فعال کنند.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: تحت هیچ عنوانی این دست ایمیل‌ها را که کدهای عضویت هستند برای هیچ کس ارسال نکنید یا اطلاع ندهید.

وی افزود: هرگونه سوءاستفاده از خط تلفن شما و ساخت هرگونه صفحه در شبکه‌های اجتماعی با مشخصات شما مثل شماره تلفن، عکس، آدرس ایمیلتان، در صورت ایجاد مزاحمت، شما را در برابر قاضی قرار داده و مسئول رفتار مجرمانه سودجویان سایبری هستید.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا یادآورشد: این شیوه جدید تاکنون قربانی هم داشته است که متاسفانه خود فرد کد فعال سازی ارسالی را در اختیار مجرمان قرار داده است؛ لذا از شهروندان و کاربران می‌خواهیم تا در این خصوص دقت لازم را داشته باشند تا قربانی مجرمان سایبری نشوند.

سرهنگ آذردرخش خاطرنشان کرد: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار