امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158170
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: 316
به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی علیزاده موسوی با بیان اقدامات انجام شده در مورد بررسی فاجعه منا دراین ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی علیزاده موسوی با بیان اقدامات انجام شده در مورد بررسی فاجعه منا دراین پژوهشكده اظهاركرد: ابتدا بررسی شد كه دیه افراد شهید شده درمنا برعهده چه كسی است و به این نتیجه رسیدیم زائرانی كه كشته شدند درحوزه فقه به آنها «قتیل الزحام» گفته می شود یعنی كسانی كه در ازدحام كشته شده‌اند. براساس فقه حنبلی كه مقام های سعودی نیز بیشتر به این فقه قائل اند، دیه قیتل الزحام برعهده بیت‌المال است و دولت عربستان باید این دیه را بپردازد.

وی ادامه داد: با توجه به مطرح شدن این سؤال كه آیا می‌توان ترتیب اعمال انجام شده در منا را درصورت وجود خطر جانی برای حجاج جابه جا كرد به نحوی كه خطر ازدحام كاهش پیدا كند؟ درحال بررسی موضوع هستیم و نظرات و آرا نیزجمع‌آوری شده است ولی هنوز به نتیجه دقیقی در این حوزه نرسیده‌ایم.

رئیس پژوهشكده حج و زیارت اضافه كرد: نتیجه پژوهش‌های صورت گرفته در ویژه نامه فاجعه منا در حال آماده شدن است و منتشر خواهدشد.
فاجعه منا روز دوم مهرمصادف با عید قربان درمراسم رمی جمرات رخ داد كه دراین فاجعه 461 زائر ایرانی جان باختند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها