امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15818
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانواده‌ها نقشی اساسی در آماده‌سازی کنکوری‌ها در هفته پایانی باقی‌مانده ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خانواده‌ها نقشی اساسی در آماده‌سازی کنکوری‌ها در هفته پایانی باقی‌مانده تا این آزمون آینده‌ساز دارند. توصیه‌های زیر به شما خانواده‌های کنکوری کمک می‌کند تا شرایط مساعدی  را برای فراهم کردن آرامش برای داوطلبان در آستانه این آزمون سرنوشت‌ساز فراهم کنید.

استرس وارد نکنید

مسئولیت سنگینی در قبال بالا بردن روحیه کنکوری‌ها دارید. پس به جای تذکر دادن، تشر زدن و پاپیچ شدن به داوطلبان بابت درس‌ خواندن، سعی کنید محیطی آرام، امن و به دور از تنش برای آنها فراهم کنید تا فرزندتان در این چند روز باقی مانده تا کنکور بیشتر استراحت کند و روحیه مناسب‌تری داشته باشد.
همراه باشید

خودتان را از عضو کنکوری خانواده‌تان جدا ندانید و طوری رفتار کنید که انگار همه اعضای خانواده سهمی در این آزمون مهم دارند. بنابراین بهتر است از جزئیات برنامه ریزی عضو کنکوری خانواده خود مطلع باشید و برنامه خانواده را در این هفته کاملا مطابق با شرایط این عضو بچینید.
فداکاری کنید

درست است که در این یک سال بسیاری از مسئولیت‌های عضو کنکوری خانواده را به گردن گرفته‌اید اما در این یک هفته پایانی فداکاری بیشتری از خودتان نشان دهید و سعی کنید هیچ کار خارج از برنامه‌ای را به عضو کنکوری نسپارید.

مهمان راه ندهید!

بهتر است همواره محیط خانواده را برای عضو پشت کنکوری کاملاً آرام نگهدارید و از رفت و آمدهای غیر ضروری دیگران به محیط خانه خود کم کنید. تا جایی که می‌توانید از پذیرفتن میهمان عذرخواهی کنید و این فرصت را به عضو کنکوری خانواده خود بدهید تا در محیطی آرام، استرس را از خودش دور کند.

برنامه غذایی یکسان داشته باشید

برنامه غذایی خود را منظم‌تر کنید و مصرف مواد غذایی مقوی را در برنامه غذایی خانوادگی جای دهید. به هیچ وجه غذای خودتان را از غذای عضو کنکوری خانواده جدا نکنید و تا جایی که می‌توانید سعی کنید غذای یکسانی مصرف کنید. سعی کنید که از غذاهای مقوی، سالم و کم حجم استفاده کنید.

یک موفقیت خانوادگی

موفقیت در کنکور را یک موفقیت خانوادگی تلقی کنید و برای موفقیت عضو کنکوری خانواده از هیچ راهکاری دریغ نکنید. اعضاء خانواده بهتر است موفقیت یا شکست عضو خانواده پشت کنکوریشان را موفقیت یا شکست خود تلقی کنند و همه امکاناتشان را برای حصول به موفقیت وی به کار بگیرند.
زود بخوابید

در شرایطی که برنامه خواب و استراحت عضو کنکوری خانواده اهمیت زیادی دارد، بعد از خوابیدن او بیدار نمانید و با روشن گذاشتن چراغ‌ها، تلویزیون و سر و صدا کردن آرامش عضو کنکوری را به هم نزنید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار