امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158190
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 341
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سرلشگر "احمد یافعی"  -- فرمانده فراری ارتش یمن-- با انتقاد از "جنبش انصارالله" مدعی شد: "جنایاتی که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سرلشگر "احمد یافعی"  -- فرمانده فراری ارتش یمن-- با انتقاد از "جنبش انصارالله" مدعی شد: "جنایاتی که انصار الله مرتکب شد نشان می دهد که این نیروهای انقلابی به آخر خط رسیده اند. اقدامات آنها شبیه رقص مرغ ذبح شده است. مرغی که به ظاهر قوی می آید ولی در حقیقت درحال مرگ است."
 
این سرلشگر فراری همچنیندر ادعایی  از تخریب 95 درصد از موشک های بالستیک "علی عبدالله صالح،" رئیس جمهور سابق یمن، و جنبش انصار الله خبر داد.

یافعی در پاسخ به پرسشی درباره اوضاع فعلی جنگ در یمن مدعی شد: "عملیات "توفان قاطعیت" به خوبی پیش می رود. ائتلاف عربستان و هم پیمانانش تمام زیر ساخت های انقلابی ها را تخریب کردند. ساختار نظامی آنها به طور کامل نابود شده است. نیروهای دریایی طرفدار انقلابی ها ماهیت خود را از دست داده اند و چیزی از آنها باقی نمانده است. نیروهای هوایی انقلابی ها نیز به طور نهایی نابود شدند."

در ادامه این گفتگو، خبرنگار روزنامه سعودی الشرق الاوسط از احمد یافعی پرسید: "اگر عملیات توفان قاطعیت نبود چه بر سر یمن می آمد؟"

سرلشگر فراری در پاسخ این پرسش با طرح ادعایی مضحک اظهار داشت: "اگر این عملیات نبود الان "باب المندب" (تنگه آبی بسیار استراتژیک در جنوب دریای سرخ) در تصرف ارتش ایران بود و تمام تجارت داخلی حوزه خلیج با نظارت تهران انجام می شد." وی افزود: "ملت یمن با این انقلابی ها که از سوی ایران حمایت می شوند مبارزه خواهد کرد و از آنها انتقام می گیرد. اقدامات عربستان و هم پیمانانش   دِینی است بر گردن ما یمنی ها. هرگز آن را فراموش نخواهیم کرد."

عربستان و هم پیمانانش، عملیات متجاوزانه خود را در یمن "عاصفة الحزم" یا همان توفان قاطعیت نام نهاده‌اند. در این تجاوز به یمن، تاکنون هزاران غیر نظامی از جمله شمار قابل توجهی کودک و زن به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها